З нагоди Національного свята Греції «Дня Охі», який відзначається 28 жовтня, в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбувся показ балету Національної опери України «Грек Зорба». Показ за безкоштовними квітками в Одесі був організований за підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса», яка постійно приймає активну участь в культурному житті нашого міста.

Одеса підтверджує свій статус мультикультурної столиці України. Наше місто толерантне. Різні діаспори відчувають себе в Одесі як вдома. І це особливо помітно саме через культурні взаємовідносини. За підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса», особисто її голови – підприємця, мецената, грека Пантелеймона Бумбураса —  в нашому місті проходить велика кількість різноманітних проектів. З нагоди Національного свята Греції «Дня ОХІ», який відзначався 28 жовтня, в Одеському оперному театрі відбувся показ балету Національної опери України «Грек Зорба».

 Георгіос Пукамісас , посол Греції в Україні

 

Я приехал рассказать ос воей родине Греции, которую ви подчитили своїм присутсивием. Ви здесь не только, тобі посмотреть балет. Зорбас – один из представите лей греческого Духа, тот кто созидает все с начала., кто не сломлен неудачами. Єто сизиф, тот типичній грек, над котрим после испітаний поднимается сонце успеха и победі.

 За запрошенням благодійного фонда Бумбураса, самого Пантелеймона Васильовича в Одеській опері забралася повна зала, щоб відзначити одне з двох головних свят країни День Охі. Цей день символізує волелюбство грецького народу. І дуже символічно, що святкування проходить саме в нашому багатонаціональному місті. Всі ми свого часу читали твори давньогречеських філософів, захоплювалися давньогрецькими міфами. Але на жаль мало знайомі з сучасною культурою Греції.  Завдяки Пантелеймону Бумбурасу одеська публіка мала можливість познайомитись з чудовим твором сучасних грецьких авторів у виконанні артистів Національної опери України імені Шеченка..

Пантелеймон Бумбарас,  голова благодійної організації «Фонд Бумбараса»

.я хотел добавить, что Оджесса-город культури. Я постараюсь сделать все, тобі помочь в єтом направлении

Національна опера України майже вперше за останні роки привезла до Одеси свою найкращу постановку Грек Зорба..  Балет був поставлений в театрі в 2008 році за однойменним романом Нікоса Казандзакіса на музику Мікіса Теодоракіса. Близько 200 артистів: балет, оркестр та хор відтворили дивовижну історію людей, звичаї, традиції країни.

Звісно вистава про любов, зраду, людські пристрасті. Але головна фабула твору в тому, що основа риса грецького народу – це добре відношення до кожної людини, радісне сприймання життя у всій його повноті.

 Тетяна Маркова, директор департаменту культури та туризму ОМР

я имею честь от шимени мера Геннадія Тру ханова поздравить всеь Греческий народ с національнім праздником. Пожелать благоденствия, благополуччя. Всего того, что мі желаем себе.

опере

 

Комментарии закрыты