В Одесі є Грецька площа, Грецька вулиця, грецький, сьогодні Троїцький собор. Греки багато зробили для становлення Одеси як вікна до Європи на півдні Російської імперії. Попри випробування часом в Одесі і сьогодні живе, працює велика грецька діаспора, яку з одеситами об’єднує православна віра. Напередодні національного свята Дня Незалежності Грецької Республіки, яке відзначається 25-го березня, в Свято-Троїцькому соборі міста була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив правлячий архієрей Одеської єпархії митрополит Агафангел.

Алексіос-Маріос Ліберопулос, Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі
Сьогодні урочисте богослужіння, яке присвячено тому, що 25-го березня рівно 198 років тому грецький народ, об’єднавшись, рішуче повстав і почав визвольну боротьбу за свою незалежність. Основним посланням свята є те, що греки, об’єднавшись, можуть досягти багато. Для Греції Церква завжди була і зараз є об’єднуючою силою. Ми завжди повинні пам’ятати, що саме Церква зберегла як мову, так і віру — в період 4-х століть османського ярма.

Ксенія, прихожанка Свято-Троїцького собору Одеси
У меня родственники в Греции живут. И я хочу пожелать всем, кто живет в этой стране, спокойствия, благополучия. Чтобы люди чувствовали себя уверенными в завтрашнем дне. Чтобы радостное настроение от литургии передалось и тем, кто пришел в храм, и живущим в Греции. Чтобы в наших странах был всегда мир и благополучие.

Іоанн, прихожанин Свято-Троїцького собору Одеси
Приходя в храм, получаем благодать Божию и дары и плоды Духа Святого — любовь, мир, радость, долготерпение, милосердие, благость, кротость, веру и воздержание. И радостно, когда наполняется единомыслием храм, с любовью все мы относимся друг к другу. Надеемся, что с Грецией у нас всегда будут мир, любовь и единомыслие.

Греки, в свою чергу, вдячні Одесі. Національне відродження країни почалося в нашому місті у 1814 році, коли грецькі патріоти заснували в Одесі товариство «Філікі Етерія», яке і підготувало організоване збройне повстання в Греції.

АГАФАНГЕЛ, митрополит Одеський та Ізмаїльський
Я думаю, что ничто не может поколебать историческую правду и отнять у нас веру, заменить ее на другую веру, которая не присуща православию. Вы знаете, что мы живем дружбой и эта дружба сильна. Мы живем верой, упованием, что эта вера отеческая, апостольская, вера, которая объединила наши народы в историческом прошлом — она помогает нам сегодня.

За традицією богослужіння в цей день відбувалося церковно-слов’янською та грецькою мовами. А після Божественної літургії був здійснений молебень біля гробниці святого патріарха Григорія V — «мученика нації» як називають його греки.

Комментарии закрыты