Ранок 21-го березня, другого дня свята Пурім, в Одеській єврейській громаді Хабад почався з ранкової молитви і читання Тори.
Далі усі члени громади, дорослі і діти, разом читали свиток Естер — чудесну історію про те, як прекрасна Естер врятувала від знищення численний єврейський народ у Персії 2400 років тому.
Після молитов повернулись до традиційного веселого святкування Пуріму — з подарунками для дітей, навіть для дорослих. У сінагозі їх роздав головний рабин Одеси і Півдня України Авраам Вольф.
А вдень, після додаткового читання свитку Естер та молитви, у синагозі Хабад продовжилися святкові веселощі. По фарбренгенам розійшлися діти, жінки та чоловіки. На всіх чекала дуже велика і дуже святкова пурімська трапеза.
Фішел ЧИЧЕЛЬНИЦЬКИЙ, заступник головного рабина Одеси та Півдня України
Утром читали Мегилат Эстер. Это первая заповедь Пурима. Еще одна заповедь — каждый должен подарить какой-нибудь подарок. Во-первых, в этот день дают в каждую протянутую руку. И вместе с тем каждый должен дать два подарка двум бедным людям. И заключительным этапом этого праздника является большая трапеза.
Хасидські застілля фарбренгени — є характерною рисою побуту, під час них члени громади збираються, розповідають хасидскі історії, співають і виголошують тости за життя «Лехаїм!».
Авраам ВОЛЬФ, головний рабин Одеси та Півдня України
В Пурим каждый еврей может получить все необходимое, материальное и духовное, для себя. Но проблема в том, что можешь, да не хочешь. Поэтому надо взять возможности и перевести их в желания — и тогда ты получишь.
Пурім виділяється серед всіх свят тим, що його радість настільки велика, що вона навіть не припиниться в майбутньому, коли настане очікувана «вічна радість».
Пурім повинен повернути до життя тих, хто був стертий на порох похмурою повсякденністю. Тому в Одеській єврейській громаді Хабад було дуже багато «лехаїмів» — в це свято великої радості за традицією чоловіки повинні сп’яніти.