Украинцы в восточных областях являются вольнолюбивыми и не готовы жертвовать собственной свободой. Такое заключение сделали участники презентации исследования медиа-ситуации в южных и восточных регионах Украины, которую 15 марта провели Институт массовой информации и исследовательская организация GFK-Украина. Исследование, которое проводилось в период с 27 ноября по 25 декабря, показало очень высокий уровень «проникновения» телевидения, которое охватывает около 95 процентов аудитории. На втором месте — интернет, потом — радио, и везде значительно отстают от первой тройки печатные средства массовой информации. Больше об результатах исследования  далее в сюжете.

Протягом місяця експерти інституту масової інформації моніторили по шість місцевих ЗМІ різного типу в шести регіонах півдня і сходу України. Предметом дослідження стали теми, які піднімаються в медіа найчастіше, як висвітлюється тема АТО і внутрішньо переміщених осіб, скільки є «джинси» і «паркету», а також як дотримуються місцеві журналісти професійних стандартів.

Оксана Романюк, исп. директор института массовой информации

Местное население не получает достаточно новостей об общественно важных событиях, происходящих в стране. Хуже всего проинформированными регионами оказались Луганская и Харьковская области, где только 25 процентов и 40 процентов, соответственно, от общего количества новостей являются общественно важными. Все остальное — это «джинса» и криминал». лучше все проинформированы (относительно) жители Запорожья и Днепропетровск — 54%. На самом деле, это очень мало.

Згідно із статистикою, наданою в результаті досліджень, в областях південної і східної України 2/3 місцевих ЗМІ є російськомовними — 71 відсоток. Тільки 11 відсотків ЗМІ — україномовні, ще 18 відсотків — двомовні, з перевагою російськомовного контенту.

Цікавим став факт, що в більшості областей головним критерієм відбору джерела інформації є її актуальність. Ця ситуація помітно відрізняється в Луганській і Донецькій областях, де найбільш значущим показником стала саме фізична доступність ЗМІ і можливість користуватися ним безкоштовно.

Експерт Інституту масової інформації Олена Голуб, яка презентувала дослідження медіа-контенту в згаданих областях, привернула увагу до парадоксальної ситуації.

Всі області, які ми досліджували знаходяться близько до зони АТО, тому для людей вкрай важливо все, що може вплинути на їх фізичну безпеку. Однак, в місцевих медіа матеріалів із зони АТО вкрай мало — від 4 відсотків у Краматорську до 13 відсотків в Харкові. Якщо Одеса (де також складна дуже соціальна ситуація) має 5%, то Крамматорськ і Сівероденецьк знаходяться у безпосередній близькості — чому такий малий відсоток матеріалів для нас стало трошки здивуванням 

Експерти пояснили це важким доступом журналістів до місця подій, а також нездатністю місцевих ЗМІ забезпечити їх фізичним захистом — каскою, бронежилетом, а також страхуванням життя.

Татьяна Костюченко, представитель компании GFK Ukraine

Наиболее неотложной проблемой, которая тревожит относительное большинство жителей в каждой области, является нехватка денег на базовые потребности, от продуктов питания до оплаты коммунальных услуг. Вторым наиболее неотложным вопросом является война.

Люди живуть досить скромно, але в той же час, вони не готові пожертвувати своєю свободою заради більшої безпеки і добробуту. І це дає підстави для оптимізму — зазначають експерти

Більшість або відносна більшість в кожній області вибирають другу відповідь. Тобто вони не згодні жертвувати свободою задля більшої безпеки і добробуту, незважаючи на те, що більшість живуть досить економно, змушені економити на їжі, або інших базових продуктах і товарах. Що дає нам певні підстави для оптимізму, що, все ж таки, українці, жителі цих шести областей є народом волелюбним і будуть надалі боротися за нашу свободу.

Дослідження показало, що більшість опитаних усіх областей, відповідаючи на питання про подальшу долю непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей, надають перевагу збереженню їх в складі України. Відповіді, що ці райони повинні стати частиною Російської Федерації, отримали найменший показник підтримки у кожній області.

Комментарии закрыты