Рішення по РФ — Міжнародний суд оон
Без перебільшення — головна і найбільш обговорювана новина цього тижня — позов України проти Росії. Так, Міжнародний суд ООН в Гаазі визнав Російську Федерацію стороною Мінських домовленостей, а відповідно, учасником конфлікту на Донбасі. 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів для Росії щодо порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в окупованому Криму. Суд, відповідно до вимог України, зобов’язав росіян припинити расову дискримінацію і переслідування кримських татар і етнічних українців, скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу, а також повернути українську мову в кримські школи. У той же час, суд відмовив у тимчасових заходах проти РФ за порушення конвенції про заборону фінансування тероризму. Також в рішенні міститься нагадування сторонам про необхідність виконання «Пакета заходів щодо Мінських угод», прийнятого і підписаного 12 лютого 2015 року представниками ОБСЄ, України, РФ і ОРДЛО. «Суд очікує, що сторони через індивідуальні та спільні зусилля, будуть працювати над повним здійсненням цього «Пакета заходів» для досягнення мирного врегулювання конфлікту в східних регіонах України», — сказано в рішенні. Також, слід зазначити, що зустріч представників України і Росії з президентом Міжнародного суду ООН Ронні Абрахамом повинна відбутися вже 12 травня в Гаазі.
Порошенко в Британій — Новий етап співробітництва
Ще одна гучна подія — вперше за 22 роки, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії відвідав президент України Петро Порошенко. 19 квітня глава держави поклав квіти до Меморіалу невідомого солдата у Вестмінстерському абатстві в пам’ять про загиблих в світових війнах і виступив в Королівському інституті міжнародних відносин з промовою на тему: «Битва за Україну: лідерство і солідарність проти агресії». Під час свого виступу, Президент України розповів британським політикам, експертам і бізнесменам про те, які заходи Україна прийняла для врегулювання конфлікту на Сході, які реформи вже були проведені і чому світова спільнота повинна бути зацікавлена в допомозі країні. Також, президент зробив акцент на лібералізації візового режиму з Британією для українців. Також, відбулася і зустріч Петра Порошенко з прем’єр-міністром Британії Терезою Мей, під час розмови політики обговорили розширення співпраці в сфері безпеки і передачу досвіду британських радників, щодо судової системи в Україні. Також, сама прем’єр-міністр запропонувала, щоб її країна брала участь в цілому ряді програм реформ, які реалізуються в нашій країні.
Референдум у Туреччині — Президентська диктатура
Серед актуальних подій тижня — світова спільнота спостерігала за референдумом в Туреччині, підготовка до якого супроводжувалася низкою дипломатичних скандалів і впевненістю Заходу, що країна рухається до авторитаризму. В результаті, перемогу отримав нинішній президент Реджеп Ердоган, який набрав 51% голосів на користь розширення повноважень глави держави. Опозиція, в особі лідерів Народно-республіканської партії і про-курдської Демократичної партії, закликала до негайного перерахунку голосів на підставі численних порушень, а населення трьох найбільших міст — Стамбула, Анкари і Ізміра, що сказали «ні» таким змінам, — вийшло на масштабні акції протесту. Більше тисячі громадян Туреччини зібралися на європейській стороні Стамбула в районі Бешикташ, ще дві тисячі демонстрантів пройшли маршем по азіатській стороні, в районі Кадикей. Протестуючі викрикували гасла: «Ми не зробимо вас президентом» і «Разом проти фашизму». Подібні акції протесту також пройшли в інших містах Туреччини, але були не такими чисельними. Перемога Реджепа Ердогана для нього означає можливість перебування при владі до 2029 року, при цьому президент отримує право особисто призначати вищих державних діячів, включаючи міністрів і віце-президентів, впливати на роботу судових органів і проголошувати надзвичайний стан.