Напередодні всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом одеські лікарі вирішили приділити час саме проблемі цього захворювання. Цукровий діабет — хронічне прогресуюче захворювання, пов’язане з порушенням обмінних процесів, поширеність якого вкрай велика. Зі статистикою не посперечаєшся: якщо в 80-х роках діабетиків було всього 30 мільйонів у всьому світі, то сьогодні їх вже 400 мільйонів. 44 мільйона осіб щорічно помирає від діабету, він займає третє місце за смертністю після захворювань серця та онкології. В Україні на діабет хворіє близько 2-х мільйонів, проте за словами головного лікаря «Одеського ендокринологічного диспансеру» Ольги Агафонової, справжня цифра значно вища — багато українців не здогадуються про свій недуг. Більше за інших до діабету схильна група від 20 до 60 років — найбільш працездатне населення. Сьогодні лікарі в усьому світі визнають діабет пандемією, однак підкреслюють — утримати розвиток цукрового діабету можливо, якщо виконувати знайомі кожному поради.

Ольга Агафонова, головлікар Од. ендокринологічного диспансеру

Можно ещё взять и посмотреть на себя со стороны. Лишний вес — измерить талию. Если у мужчин это больше 100 сантиметров, обратить на это внимание. У женщин — больше 88. То есть такие факторы, на которые нужно обратить внимание. Сегодня проблема очень большая — ожирение. Ожирение, как признано, очень хороший проводник сахарного диабета 2-го типа. Стресс. Сегодня вошел в одну из форм стресс, он вызывает обострение и развитие сахарного диабета. Но это наша жизнь, наше отношение друг к другу, поэтому мы об этом тоже должны помнить. Если после 40 лет устанавливается диагноз сахарный диабет, то кол-во лет жизни сокращается у мужчин на 11,6 , а у женщин на 14,3.

Боротися з проблемою діабету потрібно всім — тут немає винятків. 14 листопада — всесвітній день цукрового діабету, тому за допомогою ЗМІ ендокринологи всього світу залучають увагу до цього захворювання, а також нагадують: дотримання здорового способу життя, заняття спортом та щорічна перевірка на цукор можуть зробити ваше життя комфортнішим і щасливішим.

Комментарии закрыты