Уникальная выставка под названием «Кирхи Украины» открылась в отделе Одесского историко-краеведческого музея «Степная Украина». Ее автор — художник с мировым именем — Гарри Руфф. Об особенностях экспозиции — далее в сюжете.

За словом «кірха» криється значно більше, ніж просто храмова споруда чи пам’ятка архітектури. Протягом століть вона служить лютеранам духовним центром, місцем, де забуваються всі незгоди. Особливої уваги заслуговують кірхи в Україні. Адже для багатьох тут вони є найголовнішими осередками німецької церкви та культури. Сьогодні, на жаль, таких храмів в Україні не так багато, і більшість із них — реставруються або ж відроджуються… Проте вони є і про них варто говорити. Кірха — це, перш за все, данина поваги та  пам’яті про німецьку діаспору, яка в Україні широко представлена і сьогодні…

Цикл робіт із зображенням кірх в різних куточках України Гаррі Руфф скромно називає завданням, яке йому доручили від українського уряду. Втім, кожна картина — це дещо особливе, і кожна наповнена надзвичайною любов’ю, енергією та переживаннями автора. Гаррі Руффа звикли називати українським художником німецького походження, проте ім’я його неодноразово гідно звучало по всьому світу.

Гарри Руфф, заслуженный художник Украины

Писал и на месте, по разным вариантам, допустим, харьковской уже не существует, ее уже черно-белой привезли фотографию. И я уже как представляю, как должно быть писал эту работу.

Волею долі сім’я Руфф із Донеччини, шукаючи притулку від війни, останні роки живе в Одесі.  Власне тут і народився триптих із зображенням лютеранської церкви святого Павла.

Гарри Руфф, заслуженный художник Украины

Я во всех городах, и во Львове был, лучше Одессы-мамы нет для меня. Я вывод такой сделал — прекрасный Киев, но Одесса лучше. Ваша Одесса очень красивая и очень интересная, я 50 работ написал уже (они в холстах завернутые) Одессы, над ней работаю сейчас, изучаю Одессу вашу, красавицу. Одесса очень живописная, самая живописная на Украине — Одесса.

Ім’я Гаррі Руффа та його роботи — давно невід’ємна частина міжнародних виставок. Його картини прикрашають експозиції музеїв України та приватних колекцій в Австрії, Білорусії, Великобританії, Німеччини, Греції, Ізраїлі, Канаді, Китаї, Хорватії та США. У 2015 р. в Брюсселі Руфф був прийнятий до Міжнародної спілки художників за мир і відзначений нагородою Європарламенту «Золота кисть світу». У найближчих планах Гаррі Руффа –  підготувати роботу «За мир», присвячену подіям на Сході України.

Ангелина Шардт, член президиума Союза немцев Украины

 Прошлый год был юбилейный год нашего любимого Гарри Вильгельмовича. 4-го марта ему исполнилось 85 лет. Поверьте, что дай Бог, чтобы каждый из нас в свои 85 так трудился и был таким светлым художником, несмотря на репрессии, очень сложную жизнь, остаться светлым художником не каждому удавалось.

Виставка «Кірхи України» в лютому цього року була відкрита в Берліні — у посольстві України в Німеччині. В нашій країні вона представлена вперше і саме одесити мають змогу першими «доторкнутися до прекрасного».  Виставка експонується у відділі Одеського історико-краєзнавчого музею «Степова Україна» з 10 жовтня до 10 листопада.

Комментарии закрыты