Головне територіальне управління юстиції в Одеській області раз на місяць проводить в Бібліотеці імені Грушевського «Інформаційну годину» в рамках програми «Я маю право». 22 лютого темою обговорення став новий закон про житлово-комунальні послуги, який був прийнятий в листопаді 2017. Закон вступить в силу з червня цього року. І одним з найбільш хвилюючих нововведень в ньому стане укладення договору з постачальником комунальних послуг. Так, ви зможете заключити індивідуальний, колективний і договір колективного споживача ОСББ.

Марина Янаш, департамент ЖКГ та енергоефективності ОДА

Если в доме создано объединение совладельцев, то в данном случае, потребители могут выступать как коллективный абонент. В этом случае, правление ОСМД в лице председателя заключает с исполнителем услуги по централизованному отоплению, по водоснабжению, водоотведению, по вывозу мусора, по предоставлению электроэнергии договора. И в этом случае вас поставщик данной услуги как индивидуального жителя. он не видит. Для него есть коллективный абонент, например в лице ОСМД.

Також, закон передбачає можливість вибору постачальника послуги, однак поки що це стосується тільки прибирання прибудинкової території. А якщо говорити про комунальні послуги, то в Одеській області, як і в будь-якій іншій області України, постачальники газу, води, світла або тепла є монополістами в наданні послуг. Так що, альтернативи «Одесаобленерго», «Одесагазпостачання» і «Інфоксводоканал» поки що немає.

Марина Янаш, департамент ЖКГ та енергоефективності ОДА

У нас остается то, что выбор…единственное — это услуги по содержанию дома и придомовой территории. Вот по этим услугам сегодня есть рынок тех, кто их может предоставлять. Потому что, к сожалению, остальные мы получаем уже от монополистов. Тоже самое касается централизованного отопления. Сегодня у нас есть КП «Теплоснабжение города Одессы», которое предоставляет эту услугу. За исключением домов, которые имеют крышные котельные.

А ось якщо споживач заборговує за комунальні послуги, то закон передбачає стягнення пені в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Але така норма запрацює лише з 1 січня 2019 року. Схожа норма є і для виконавця послуг. Якщо послуги нададуть вам неякісно або не нададуть взагалі, то ви будете вправі просити зменшення розміру плати за них або не сплачувати зовсім.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован