З 1918 року Товариство Червоного Хреста України продовжує бути надійною опорою для знедолених, сиріт, інвалідів, немічних, хворих, самотніх, останньою інстанцією, куди люди завжди можуть звернутися за допомогою при найскладніших життєвих обставинах. Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, найчисленнішої гуманітарної організації в світі, яка налічує 97 мільйонів волонтерів і уособлює одвічні істини — милосердя, гуманізмі, допомога один одному. Про діяльність Червоного Хреста в світі і в Україні, дивіться далі в нашому сюжеті.

Захищати життя і гідність людей, які постраждали від збройних конфліктів і насильства, і надавати їм допомогу — саме такий девіз всесвітньо відомої організації Червоного Хреста. Проте у 21 столітті діяльність волонтерів Червоного Хреста набагато ширше і важче — його самовіддані представники кожен день борються з глобальними проблемами, які стоять перед усім людством. Так, тяжкі наслідки фінансової кризи в Європі призвели до того, що останні роки більше половини жителів здавалося б одного з найстабільніших регіонів світу залежать від продовольчого постачання. В одній із своїх промов головний секретар Міжнародної федерації Червоного хреста Бекеле Джелета зазначила, що вона чудово розуміє, що уряд повинен економити гроші, проте виступає категорично проти нерозбірливих скорочень соціальної і медичної допомоги, які можна прослідкувати у внутрішній політиці європейських держав.

Робота Червоного Хреста на Американському континенті також не стоїть на місці: організація анонсувала, що планує приймати благодійні та членські внески в біткоїнах – популярній інтернет-валюті. Представники організації припустили, що такий крок допоможе отримати значний приплив нових інвестицій – адже згідно з політикою Біткоїн, вона не знімає будь-які комісії за операції на благодійні фонди некомерційних організацій.

Не можна не помітити діяльність Червоного хреста і в Україні: крім безперервної допомоги під час Майдану, важливим є те, що міжнародний комітет цієї організації ще в жовтні 2016 року вирішив оплатити борги жителів ЛНР за електроенергію, щоб запобігти припиненню водопостачання на окупованій бойовиками частині Луганської області. Сьогодні, волонтери організації постійно постачають гуманітарну допомогу на схід нашої країни і виступають за те, щоб створити «зони безпеки» на Донеччині, особливі інфраструктури, де не буде військових. Активно працює Червоний Хрест і в Одесі, нараховуючи близько 450 постійних волонтерів серед яких є, як літні люди, так і діти. Обласна організація товариства Червоного Хреста допомагає малозабезпеченим сім’ям, організовує акції з охорони здоров’я, роздає сухі пайки і займається профілактикою ВІЛ і туберкульозу.

Втім, нам слід завжди пам’ятати, що Червоний Хрест, — це, не просто організація із своїми керівниками, перш за все, це структура, за якою у переважній своїй більшості стоять люди,  віддані своїй справі. Люди, які готові віддавати свій час, зусилля, уміння, а в деяких куточках Землі навіть і життя – заради допомоги тим, хто потребує її найбільше.

Комментарии закрыты