В Одесі йде активна робота з впровадження в громадському транспорті системи «Електронний квиток». 23 січня профільна комісія міської ради оголосила що в конкурсі з вибору компанії-інвестора, яка впровадить систему електронного квитка братиме участь одна компанія — це «Одеська міська картка». Згідно з умовами конкурсу, компанія протягом 10 років буде отримувати до 10% коштів від оплати на проїзд в одеському транспорті. При цьому, точна процентна ставка компанії і технологічні рішення будуть оголошені тільки 26 січня.

Олександр Ілько, директор департаменту транспорту ОМР

Если вы внимательно посмотрите условия конкурса, то там не написано 10%. Там написано — до 10%. Если в Харькове 6,5%, это не значит что будущий инвестор не захочет в Одессе применить другой тариф. Это не 10% — это серьезный миф, который сегодня раздувается. Ещё раз хочу подтвердить, что в условиях конкурса — до 10%, это раз.

З грудня 2017 електронний квиток запрацював в Києві, Харкові та Тернополі. Для Одеси даний проект також є пріоритетним, спочатку планувалося залучити для участі в конкурсі хоча б декілька іноземних інвесторів. Однак, як розповіли в мерії, закордонні компанії відлякує сам український ринок, який поки що не є привабливим. В жодному місті України іноземці також не виявили бажання взяти участь в подібному проекті.

Сергій Тетюхін, директор департаменту економічного розвитку ОМР

К сожалению, в конкурсе приняла всего одна компания. До этого предполагалось что будут участвовать зарубежные компании. В частности, проявляла свою заинтересованность компания МастерГлобал, которая реализовала подобный проект в Сеуле и в Алма-Ате, но к сожалению она ушла с рынка Украины и отказалась от участия в этом проекте. Поэтому, когда говорят что были дискриминационные условия по поводу конкурса. Ну какие дискриминационные условия? Наличие сервисного центра в Украине, в Одессе, чтобы обеспечить работу системы?

За оцінками фахівців ЄБРР, проект електронного квитка в Одесі повинен коштувати близько 8 мільйонів євро. Спочатку, система буде впроваджуватися в муніципальному транспорті — пасажири трамваїв і тролейбусів зможуть оплатити проїзд спеціальною карткою через валідатор в салоні. Пізніше, на електронний квиток повинні перейти і маршрутки. Для цього, перевізники вже впроваджують в автобусах GPS-навігатори, які будуть вести облік кілометражу маршрутки. Таким чином, водій отримуватиме гроші не за кількість пасажирів, а за якісне перевезення згідно розкладу. Електронний квиток допоможе створити конкуренцію між муніципальним транспортом, який коштує дешевше (3 гривні проти 7) і компаніями автобусних перевезень, які змушені будуть покращувати якість послуг.

 

Комментарии закрыты