У старовинній будівлі на вулиці Гоголя в Одесі, де розташований Коледж промислової автоматики та інформаційних технологій Одеської національної академії харчових технологій, відкрилась нова сучасна лабораторія інженерії програмного забезпечення. Лабораторія вже чекає на молодих дослідників, і її відкриття ректор ОНАХТ Богдан Єгоров назвав святом: відкритий простір для сучасної освіти — це тренд, якому слідують і в академії, і в коледжі.
Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Коледж промислової автоматики та інформаційних технологій і академія — ми разом уже 7 років. Ми живемо однією сім’єю, разом вирішуємо проблеми, разом святкуємо такі події, як сьогоднішня. Я дуже вдячний керівництву коледжу, особисто Ользі Сергіївні Єпур, колективу, який вона очолює, кожному викладачу і студентам. Тут виникла така цікава атмосфера, яка, на мій погляд, є найкращою формою і навчального процесу, і виховної роботи.
Відкриття лабораторії у час, коли з держбюджету фактично не виділяються кошти на поповнення матеріально-технічної бази коледжів, — це, безперечно, велика подія у житті закладу освіти. А в коледжі стало традицією на виклики часу відповідати дружньо, всією командою — так у старовинних класах, які мають вікову історію, свого часу був зроблений ремонт силами викладачів і студентів. Тому тут і навчаються майбутні фахівці, й виховуються справжні громадяни — патріоти свого альма-матер, свого міста, своєї держави. Вже стає гарною ознакою: кожного навчального року відкривати в одному з коледжів академії сучасну лабораторію. Адміністрація вдячна громадським організаціям, спонсорам, які допомагають у модернізації освітнього процесу.
Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Без цього прогресу б не було. Це наша загальна справа, щоби молодь мала можливість навчатись в кращих умовах, здобувати якісніші знання. І, думаю, такий приклад важливий і для студентів, і для освітянської спільноти. І, в першу чергу, для колективу викладачів, які працюють в цьому коледжі. Тому що вони, мені здається, тепер більше вірять в майбутнє, бачать свої сили і те, що вони можуть створити, — і це найкращий результат.
Ольга ЄПУР, в. о. директора КПАІТ ОНАХТ
У коледжі 3 спеціальності, які напряму пов’язані з інформаційними технологіями: інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки та автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. Ще 2 спеціальності не так впритул, але все ж використовують інформаційні технології. Це галузеве машинобудування, спеціалісти якого вміють програмувати верстати з числовим програмним управлінням. І ця спеціальність сьогодні для України майже унікальна.
Також в коледжі готують фахівців за спеціальністю «інформаційна бібліотечна та архівна справа», тобто діловодство, яке теж пов’язане з it. Підготовка висококваліфікованих спеціалістів напряму пов’язана з рівнем матеріальної бази, яка використовується в процесі навчання. Вона старіє швидко, тому сучасна лабораторія, в якій використовуються актуальні мови програмування, актуальне інтегроване середовище розробки програмного забезпечення — в коледжі дуже своєчасна.
Катерина ХРАНОВСЬКА, зав. лаб. інженерії програмного забезпечення
В этом классе есть все для того, чтобы проводить на высшем уровне учебные занятия: современные компьютеры, открытый доступ к сети, беспроводная подача на печать учебных материалов, телевизор, с помощью которого могут проводиться лекционные и практические занятия, а также защиты работ наших студентов.
Викладачі мають надію, що за допомогою нової лабораторії інженерії програмного забезпечення студенти зможуть краще засвоювати знання, які їм знадобляться для формування професійних компетенцій і стануть ключиком в їх світле майбутнє як it-фахівців. Відкриття лабораторії співпало з проведенням в коледжі VI науково-методичної конференції викладачів коледжів Одеської національної академії харчових технологій під назвою «Роль коледжів та профтехучилищ у здобутті якісної вищої освіти».
Ольга ЄПУР, в. о. директора КПАІТ ОНАХТ
Конференція присвячена актуальним проблемам сьогодення, шляхам формування безперервної освіти по ланцюжку «школа — профтехучилище — коледж — академія». Також будуть розглядатися питання надання коледжами профільної повної загальної середньої освіти. Це новація на сьогоднішній день. І коледжі перші почали, школа поки ще до цього не готова.
Валерій МУРАХОВСЬКИЙ, директор НМЦ забезпечення якості вищої освіти
Ми повинні підготувати спеціаліста, який би відповідав вимогам роботодавців. По-перше, це розробка програм, яка йде для наших випускників і які пов’язані з працевлаштуванням наших студентів.
«Ваш успішний старт у майбутнє!» Під таким гаслом Коледж промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ навчає завтрашніх it-фахівців.