16 серпня на сесії Одеської обласної ради повинні були розглянути питання відставки її голови Анатолія Урбанського та призначити його наступника. Але на початку засідання заступник голови Одеської ОДА Віталій Свічинський закликав блокувати трибуну, бо нібито в ході нічних домовленостей відбувся «договірняк» для забезпечення голосування членами фракцій «Європейська Солідарність» і «Опоплафторми За життя» за те, щоб привести до керівництва солідарівця Юрія Басюка та депутата від опозиції Віталія Саутьонкова. Після цього між депутатами відбулися сутички.

 

  Віталій Свічинський, заступник голови Одеської ОДА

 

Про цю інформацію знає кожен з вас, що є факт сьогоднішньої змови і спроба повністю зруйнувати, на превеликий жаль, демократичну коаліцію, яку ми так довго і так ретельно зберігали. Ви всі, товариство, в тому числі. Я хочу звернутися до депутатів партії «Солідарність», ви прийшли до влади на хвилі Революції Гідності — за те, щоб ви прийшли до влади вмирали наші співвітчизники на Майдані, я спільно з ними стояв і мені прикро і гидко чути про те, що ви готові на будь-які союзи.

 

Як результат після 6 годин сесії та понад 5 перерв Анатолій Урбанський, який за законом мав скласти повноваження голови Облради через перемогу на виборах до Верховної ради по 143 округу, відкликав заяву про свою відставку з порядку денного.

 Анатолій Урбанський, голова Одеської обласної ради

 

Про складання мене по власному бажанню повноважень голови обласної ради. Так як я подав ці проекти рішення, я його відкликаю. Прошу це записати до апарату. Если вы так плохо меня не можете провести, все так хотите, чтоб я остался — я останусь. Так что тронут, не думал, что так феерично вы будете просить меня остаться.

Заступника голови облради Юрія Димчогло, після декількох спроб з лайкою та провокаціями внести питання про його звільнення, залишили на посаді. Інший заступник Урбанського Олег Радковський все ж був звільнений шляхом таємного голосування.

Олег Радковський, перший заступник голови Одеської Облради

Уважаемые депутаты, я хочу обратиться к этому залу и поблагодарить всех своих сторонников, которые несмотря на жесточайшее давление и узурпацию процесса голосования нашли силы и поддержали меня и вместе со мной демократические преобразования. Огромное спасибо, я остаюсь депутатом Облрады и буду делать все для блага Одесской области и счастья наших жителей Одесщины.

Нагадаємо, що Анатолій Урбанський все ж повинен до 29 серпня залишити посаду голови Одеської обласної ради. Також під час сесії, а саме виступу Урбанського на трибуні в його приймальні співробітники Державного бюро розслідувань провели обшук у справі про розкрадання 660 млн гривень групою осіб на чолі з ще чинним головою Облради.

 

Комментарии закрыты