27 липня весь зал Одеського театру опери і балету, від партеру до найостанніших рядів був заповнений глядачами. Тут, на одній сцені зустрілися виконавці світового рівня, лауреати конкурсів, артисти, які змогли довести мистецтво балету до досконалості. В особливому «Літньому попурі» танцюристи продемонстрували фрагменти з усім знайомих шедеврів: «Лебедине озеро», «Есмеральда», «Кармен-сюїта», «Тарас Бульба» та багато інших. Особливість такого концерту в тому, що всього за кілька годин глядач може насолодитися найвідомішими партіями з різних постановок, знаних по всьому світу.

Ярослава Араптанова, кавалер ордена Дягілєва, м. Анталія

Проект, просто собираются номера разные, интересные. Допустим, очень редко бывает что зритель может сходить на разные балеты, а тут есть такая возможность кусочки из разных балетов посмотреть все вместе. Такую красоту увидеть, это очень интересно.

Найважливіше зберігають в собі саме репетиції. За тими рухами і акторською грою, які бачить глядач, завжди стоять роки наполегливих тренувань і бажання довести справу всього свого життя до досконалості. Катерина Бортякова і Артем Белов танцюють разом вже 17 років, обидва свій творчий шлях починали з самого дитинства і як ніхто інший знають, яка довга й кропітка праця стоїть за хвилинами слави на сцені.

Катерина Бортякова, лауреат міжнародних конкурсів

Знала с рождения, наверное что я буду балериной. Я не жалею ни грамма. Это очень хотя тяжелый труд. Бывает что у тебя нет сил, у тебя стерты ноги в кровь, крепатура в мышцах. Но приходится в любом состоянии. Бывают перелеты, переезды, приходится сразу на сцену. Очень сложные моменты бывают в жизни, но когда получаешь отдачу от зрителя, стоя на сцене — это дорогого стоит.

Артем Белов, прем’єр Татарського Академічного Театру

Очень интересно было посмотреть Одесский театр, потому что всегда очень много коллег и вот даже сегодня мы пришли в театр и увиделись с коллегами, которых не видели с 15 лет. И увидеть театр, такой шикарный зал, абсолютно замечательный. Моя мечта осуществилась потому что я посетил этот город и этот театр.

Кожен артист балету — не тільки танцюрист, він перш за все є актором. Той емоційний стан в який він входить на сцені, саме він змушує завмирати серця глядачів і повертатися в театр знову. Адже можна довести свої рухи до ідеалу, проте найголовніше лежить в акторській грі. Перед кожною роллю артисти балету дізнаються зсередини свого героя, вчаться розуміти його і його характер.

Артем Белов, прем’єр Татарського Академічного Театру

Или если есть литература — ещё легче. Читаешь литературу про своего героя. У нас недавно была премьера «Ромео и Джульетты», где я играл и Тибальда и Меркуцио. Конечно же я почитал Шекспира. Мы с партнершей танцуем два номера. Один номер очень комический, называется «Краковяк или танцоры поневоле». Это, знаете, как бывает в концертах — кто-то не успел приехать или не успел переодеться. И быстрее-быстрее, артистов выкидывают на сцену, чтобы занять паузу. Вот этот номер именно про этот случай. Такой смешной, актерский, зрителям понравится, потому что он такой непринужденный, веселый, в темпе.

Кожен артист балету пройшов свій довгий шлях до успіху. Так, Алессандро Каггеджі всього 21 рік, з яких він танцює 15 років. Незважаючи на свій юний вік, Алессандро танцював вже по всьому світу, виконував соло на сцені театру Ла Скала і Маріїнського театру. Юнак поділився з нами тим, чого саме хоче глядач, прийшовши в театр на балет і які його враження від Одеського театру опери і балету.

Алессандро Каггеджі, Татарський Академічний Театр

Зрителю хочется всё — всегда хотят всего. И техника, потому что можно так и думать — половина зала балетная, а половина не балетная. Не балетные — они хотят увидеть спектакль, они хотят характер и сюжет, и так далее. А балетные, они , конечно, это тоже хотят, но нюансы какие-то в технике. Так что всегда нужно стремиться ко всему. И город и театр очень красивые. Мне все говорили, ну там обязательно нужно выступить. Вот удалось сегодня.

Найголовнішим суддею для кожного артиста все одно завжди є глядач і його оплески. Під час антракту ми спустилися в партер і поспілкувалися з відвідувачами Одеського театру опери і балети. Хтось прийшов в такий великий театр вперше, хтось ходить сюди постійно, а деякі навіть хочуть зв’язати своє життя зі сценою.

Алоріа

Я вважаю, вистава  була абсолютно дивною, а танцюристи просто чудові. Як ви і сказали — це прекрасно, це мій перший раз, коли я прийшла в оперний театр і це показує дивовижну українську культуру.

Ганна

Наслаждаюсь этим прекрасным выступлением, мне очень нравится. Раз месяц хожу театры, балет, театр оперы и балета, другие театры.

Анастасія

Я просто сама занимаюсь балетом, поэтому для меня очень важно смотреть профессионалов и поэтому я пришла на этот летний вечер. Танец профессионала — это когда он танцует душой. Если человек танцует душой, ни техника…если ты не умеешь танцевать душой, то у тебя ничего не выйдет.

Гастролі кращих виконавців балету організовані агенцією «Ексклюзів» та триватимуть до 29 липня. Не дивлячись на наше швидке і заповнене технікою 21 століття класичне мистецтво балету тільки розквітає і молодшає. У цьому можна переконатися прийшовши в театр і побачивши повні зали глядачів.

Комментарии закрыты