В одеському обласному онкологічному диспансері відкрили нову ізотопну лабораторію. Установа такого типу є єдиною і найсучаснішою на Півдні України. Вона призначена для тонкої діагностики онкозахворювань за допомогою радіоізотопів. Створити діагностичний центр стало можливим за підтримки Радикальної партії Олега Ляшка.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії

Оцей центр, якій ми сьогодні відкриваємо, це можливість отримати найсучаснішу допомогу. Діагностику, лікування, щоб не їхати по Ізраїлях, по Білорусях. А отримувати цю допомогу тут, в Одесі, в нашій рідній країні.

У день відділення прийматиме 10-15 осіб. До цього одеські онкологи працювали на обладнанні ще 60-х років.

Олег Лук’янчук, головлікар Одеського обласного онкодиспансеру

У нас будет определенная квота, для того, чтобы часть больных проходили это исследование бесплатно. И до Нового года хозяева нам прогарантировали то, что это исследование будет бесплатным для пациентов. То есть, очень много к нам обращений по поводу того или иного медицинского бизнеса. Мы всегда приветствуем частный бизнес. Но надо быть внимательным, чтобы не проиграли наши пациенты и сотрудники.

На заході, так звана «ядерна медицина» при якій використовуються ізотопи — це найсучасніший спосіб лікування раку. До недавнього часу в Україні користуватися таким методом могли в основному жителі Київської області.

Олена Ухаль, д.мед.н., директор ТОВ «Медкор Південь»

Многие властьдержащие стыдливо отворачивают голову, проходя мимо ворот нашего учреждения. Бытует мнение, что нам присущ лозунг «Оставь надежду всяк сюда входящий». Однако, это неправильно. В цивилизованном европейском мире этот лозунг сменился всё-таки лозунг «рак — излечим». И с этим заболеванием можно и нужно бороться.

При обході лабораторії лідер Радикальної Партії Олег Ляшко відзначив не тільки необхідність закуповувати нове обладнання, а й жорстоку нестачу кадрів. Сьогодні українські лікарі обирають більш оплачувану працю в Європі.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії

Найкваліфікованіші кадри їдуть, як дешева робоча сила закордон. Тобто, ми за рахунок державного бюджету навчаємо наших людей, а вони потім підіймають економіки інших країн. З України минулого року 70 тисяч медичних працівників виїхало. Вони отримують у Польщі тисячу, півтори, дві тисячі євро. От і відповідь на питання, як зупинити трудову міграцію.

Радіоізотопна лабораторія — це один із ступенів поліпшення лікування онкології в Одеській області. У майбутньому планують також відкрити позитронно-емісійний томограф і лінійний прискорювач. Це обладнання дозволить добувати радіоізотопи самостійно, а не замовляти їх з Туреччини.

Я хочу зробити, щоб ми в Одеській області, на Півдні України побудували лінійний прискорювач. Це саме сучасне в світі обладнання для лікування онкологічних захворювань. Тобто, виявляється, наприклад, захворювання, онкологія, ліквідовується тільки ця пухлина і не трогають взагалі живі тканини.

Онкологи стверджують, що з раком можна боротися, а тривалість життя пацієнта залежить від своєчасної діагностики та виявлення захворювання на ранніх стадіях. Завдяки відкриттю лабораторії високотехнологічна послуга з виявлення метастаз і пухлин стає більш доступною для населення Одеської області.

 

Комментарии закрыты