Незважаючи на зимовий холод та пронизливий вітер, в Одесі День всіх закоханих пройшов із надзвичайним теплом та світлом. Багато жителів міста відсвяткували День кохання, прийнявши участь у великому запуску небесних ліхтариків біля Воронцовської колонади.  Захід організувала громадська організація «Сім’я Дюка». Що це за акція та як одесити відносяться до Свята всіх закоханих — детальніше в нашому сюжеті.

14 лютого о шостій тридцять з Тещиного мосту було випущено сотню небесних ліхтариків — як символ вічно палаючого кохання, непідвладного жодній негоді. Організувала таке масштабне святкування громадська організація «Сім’я Дюка». Ліхтарики роздали всім бажаючим, а крім цього лунали пісні та проводились різноманітні конкурси для закоханих. Проте сама історія цього проекту займає набагато більше, ніж один день.

Елвін Янгулов, голова організації «Сім’я Дюка»

До 14 февраля ко Дню Святого Валентина мы организовали Благотворительный аукцион свиданий. Мы на нем хотели собрать деньги и отправить в дом-интернат на Макаренко, 20. У нас это получилось — мы собрали около двух тысяч гривен. Сейчас это — финишная нашего проекта социального, что мы будем запускать фонарики в небо. Тоже, мы их раздаем бесплатно, но кто сколько хочет/может — может пожертвовать, и все эти средства пойдут в дом-интернат для инвалидов. Цель нашей акции, нашего социального проекта — это «Подари любовь детям Одессы» — это собрать средства и потратить их на нужды детского дома-интерната.

До того ж організатори розповіли, чому провели саме такий флешмоб в саме таке свято. Кажуть, що одесити вже звикли святкувати День всіх закоханих — тож чому не організувати для них такий романтичний захід.

Елвін Янгулов, голова організації «Сім’я Дюка»

Это романтично. Все привыкли ко Дню святого Валентина. И мы хотели сделать такую романтическую обстановку для одесситов, масштабно запустить более ста небесных фонариков. Они в виде сердца. День Святого Валентина. Любовь. Вот. И романтика.

Лютневий вечір недалеко від моря — здається, не дуже комфортна та романтична атмосфера для того, щоб провести Свято всіх закоханих. Проте біля колонади зібралося дуже багато пар, які розповіли, чому вони обрали саме це місце, щоб відсвяткувати 14 лютого.

Ірина та Всеволод, закохані

— Ну, я лично увидел в репостах акцию и пригласил свою девушку посетить её. Она ещё не знала до последнего момента. Вот — только догадалась — я ей раскрыл всю тайну нашего посещения этого места.

— Я очень обрадовалась, потому что очень давно хотела поучаствовать в этой акции, слышала о ней. И он сделал мне очень приятный сюрприз, что мы пришли сюда.

Альбіна та Костянтин, закохані

Я знал, что у нас в городе есть такая традиция: каждый год в этот день на Тещином мосту запускают такие шарики. Я моряк и это первое 14 февраля, когда мне удалось быть дома. И мы решили вот так со всеми отпраздновать.

Сьогодні дуже часто можна почути критику в адресу Дня всіх закоханих — і що це свято не притаманне нашій культурі, і що своє кохання треба показувати щодня, а не лише 14 лютого. Проте всі пари, які прийшли на запуск ліхтариків, розповідають, що таке свято — просто ще один привід зробити приємне коханій людині і провести разом час.

Ірина та Всеволод, закохані

— Я считаю, что любовь спасет мир. И чем больше таких праздников — тем больше добра и позитива идет в мир. И это, по-моему, очень хорошо.

— Это просто нам дает лишний повод провести вместе. И это все нормально. Нужно жить здесь и сейчас и каждый день радоваться. А день такой… Ну, он придуман не нами, но мы очень рады ему.

Альбіна та Костянтин, закохані

Но я считаю, что много праздников не бывает. В наше тяжелое время любовь — это одно из главных составляющих. Вот. Поэтому я считаю, что это очень хорошо, что люди всё-таки празднуют.

Кохання живе не три роки і не лише 14 лютого. Але Свято всіх закоханих — це чудовий день, сповнений любові, яку ми не тільки відчуваємо, але й бачимо. Робити щасливими тих, кого ми кохаємо, можна кожного дня, тож чому не зробити це ще виразніше і 14 лютого?

Комментарии закрыты