Сьогоднішній день можна без перебільшення назвати особливим, адже весь Православний світ згадує відразу кілька великих подій з життя Церкви.
Перше з цих подій — Походження (винесення) Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Це свято є головним у сьогодняшній день. Воно має візантійське коріння. Його історія дуже цікава. Вона оповідає про часи, коли у Візантійськії імперії, а особливо в Константинополі, в кінці серпня постійно спалахували різні епідемії, від яких гинули безліч людей. Віряни шукали допомогу в Бога, і тому з благословення Патріарха, в цей день, з царської скарбниці виносили Чесне Древо Животворящого Хреста Господнього (саме той Хрест, на Якому був розп’ятий Спаситель). І здійснювали хресну ходу по місту. Також в ці дні відбувався водосвятний молебень і все місто кропили свяченою водою. І ставалось диво: по молитвам людей небезпечна інфекція відступала, а люди зцілювалися і видужували.
Також в цей день ми згадуємо подвиг святих мучеників, семи братів Маккавеїв їх матері Соломонії і вчителя Єлеазара. Святі жили в той важкий час, коли цар Сирії Антіох Єпіфаній поневолив єврейський народ і хотів змусити синів Ізраїлю прийняти язичницькі звичаї, відкинути звичаї і правила, заповідані їм від батьків.
Серед євреїв організувався опір, в першу чергу релігійному гніту. Іудеї захищали віру в істинного Бога. Борці за старозавітну віру і звільнення єврейського народу від тяжкого еллінського ярма стали називатися Маккавеями. Маккавей — це не прізвище, а скоріше прізвисько, яке давалося небагатьом.
Цей час ознаменувався великим геройством з боку єврейського народу, адже вони вважали за краще померти, ніж відкинути істинного Бога і поклонитися ідолам.
Постраждали за Бога і сім святих братів Маккавеїв. Вони відмовилися їсти жертовне м’ясо, і за це зазнали жорстоких мук. Після смерті всіх дітей свята Соломонія, стоячи над їхніми тілами, здійняла руки з вдячною молитвою Богу і померла. Подвиг святих семи братів Маккавеїв надихнув Іуду Маккавея, і він підняв повстання проти Антіоха Єпіфанія і, здобувши перемогу, очистив Єрусалимський храм від ідолів.
Також в цей день починається Успінський піст. Успінський піст — кульмінація літа. Це два тижні духовної і фізичної підготовки до одного з найулюбленіших в народі свят — Успіння Пресвятої Богородиці.
Відомо, що Діва Марія усе земне життя дотримувалася суворої помірності в їжі, а за три дні до свого Успіння перестала вживати їжу і лише пила воду. Таким чином, покладаючи на себе обмеження Успінського посту, віруючі наслідують саму Богородицю.
В цей же день, за давньою традицією, люди освячують мед, а також «початки овочів», той урожай який був уже зібраний. Традиція освячення меду в цей день йде з давніх часів, адже наші предки починали збір меду саме в цей час, і свій перший мед приносили в храм, щоб він був освячений.
Ці добрі традиції живі і сьогодні. З радістю можна помітити багато людей, які приходять в Божі храми, для того щоб віддати хвалу Богові за всі благодіяння, які Він надає.