У Всесвітній день океанів про моря. Точніше — про Чорне море розповіли одеські науковці. Сьогодні наше місто — морські ворота країни, а Одеський національний університет — передова комплексних морських досліджень. З 2003 року ОНУ ім. Мечникова реалізує ряд урядових і міжнародних моредослідницьких проектів. Які дослідження університетом проводяться сьогодні — дивіться у нашому сюжеті.

Морські дослідження університету стартували разом із його заснуванням, у 1865 році, що безумовно пов’язано з розташуванням навчального закладу.

Володимир Іваниця, проректор ОНУ з наукової роботи

За ці часи, 153 роки, уже як розвивався цей напрям, і ви бачите на презентації основні напрями, їх дуже багато, це і біологія, і геологія це і хімія і океанологія. Тобто, дуже широкий спектр досліджень. Відповідно, через це саме, що у нас в університеті сконцентрувалися такі різні напрями досліджень, то і увага нашого керівництва, я маю на увазі міністерство, в першу чергу вони звертаються до нашого університету через цю різноплановість наших досліджень.

Останні 2 роки університет брав участь в одному з міжнародних проектів, де було освоєно багато нових методик Було досліджено одеський залив та невеличку ділянку навпроти гідробіостанції й прибережну 500-метрову зону довкола острова Зміїний.

Володимир Медінець, Центр інтегрованого моніторингу екол. досліджень Последние годы у нас идут изучения экосистемы в целом: изучаются все ее составляющие: гидрология, гидрохимия, биология, птицы, малюски — их взаимосвязи, как влияет соленость на все эти характеристики всех гидробионтов и т.д. 

Это надо для того чтобы посмотреть и оценить в каком состоянии наше море. его организм и дать рекомендации нашим властям, что надо делать, для того чтобы привести это все в порядок.

Важливе місце досліджень займає острів Зміїний. Це відкриті води Чорного моря. Більшою мірою він зазнає впливу від стоку Дунаю, який становить близько 40 км.

Володимир Медінець, Центр інтегрованого моніторингу екол. досліджень

Мы проводим на острове комплекс исследований, и изучаем состояние, как островное, так и морской экосистемы, первая экспедиция на остров была 15 лет назад в мае 2003 года, и 2003 год весь мы работали на экспедиционном судне Дунайской гидрометосерватирии. Сделали мы 4 экспедиции от Дуная до острова Змеиный, обследовали, отбирали пробы, это была наверное самая тяжелая работа

В ході досліджень вперше було отримано дані про хімічний склад атмосферних опадів і відкладень в акваторії острова Зміїний. За допомогою партнерів з ЄС єдина в Україні станція атмосферного та ґрунтовного моніторингу парникових газів отримала унікальну інформацію щодо азотного циклу та його впливу на баланс парникових газів в Європі. Всі ці дослідження дозволяють оцінити екологічний стан Чорного моря поблизу Одеси.

 

Комментарии закрыты