Одеська обласна філармонія займає гідне місце серед найбільш значних концертних організацій України. Вона знайомить своїх слухачів з творами світової музичної культури, з яскравими творами сучасної української та світової музичної сцени вже на протязі 85 років. 31 січня в малому залі Одеської філармонії, до ювілею закладу, відбулась презентація книги «Музика та слово» авторства Поліни Овчинникової.

До дня ювілею Одеської обласної філармонії, 31 січня відбулась презентація книжки «Музика та слово». Її автор —  журналістка та завзята відвідувачка  — Поліна Овчинникова, яка зробила велику роботу та відтворила історію існування філармонії з моменту її заснування.

Галина Зіцер, директор Одеської обласної філармонії

Вы знаете, я работаю в филармонии 35 лет и за 35 лет это первое такое мероприятие, которое не только для общей информации и для души, то есть оно вышло как песня для души …вот есть такие песни, которые просто поют, а есть такие, которые для души. Я хочу вам сказать только одно, то что я вам уже говорила, у кого нет прошлого- нет будущего и кто нет памятью не страдает то это нового ничего на пути не предвидеться, мы вложили в эту книгу и память об ушедших и дали дань и поклонения тем, кто есть и по моему это очень значимая интересная книга.

На сьогоднішній час про історію Одеської обласної філармонії мало що відомо, ні в одному архіві міста та країни немає такої інформації, що викладена в цьому виданні. Тому відкриваючи перші сторінки цієї книги  ви занурюєтесь в самий початок її заснування та процвітаюче існування до нашого часу.

Поліна Овчинникова, автор книги «Музика та слово»

..по скольку я сама работала на радио, работала в газете, то соответственноя как журнаистка подошла уже к идеи написать материалы, это еще не было мысли о книге, написать чтобы застать, чтобы услышать и понять своего современника и вот с 12 или даже раньше Галина Борисовна говорит, но в 12 году я уже приступила более предметно и как, каждую неделю где-то кого-то одного записывала. Каждый доказал своим рассказом свою любовь к профессии, свою любовь к сцене, к Одессе, к зрителю, свою заботу о зрителях и свій творческий труд так приподнес каждый, что он без этого жить не мог.

Згадаємо трішки історії. Цех музикантів виник в Одесі вже протягом перших п’яти років існування філармонії .  В 20- ті роки ХІХ століття стали створюватися різні музичні гуртки, а тридцять років потому було утворено філаморнічне суспільство. 85 років тому організована Одеська обласна філармонія, яка протягом всього періоду вітчизняної історії зберігала популярність на Батьківщині і за її межами завдяки високому рівню концертів, творчої  активності і гастрольної діяльності колективу Що ж взагалі таке музика? A музика — магічна субстанція.  До неї не можна доторкнутися, її не можна побачити.  Її можна лише відчути, доторкнутися до неї душею.  Особливо це стосується музики у виконанні живого оркестру.  І не важливо, що він грає — рок-кавер або увертюру з «Лускунчика».  Почувши одного разу ці чарівні звуки, ви вже не відмовите собі в задоволенні повернутися до цього відчуття знову.

Михайло Бакальчук, народний артист України

Я еще ее только в руках открыл и сразу нашел страницу, которая ..несколько страниц и фотографий, которые относятся ко мне и я очень рад, что эти фотографии попали в книгу, потому что если сейчас о них говорить — это исторические фотографии. Ну что можно сказать, книга конечно уникальная и я очень благодарен всем, кто учавствовал в издании и попечительскому совету и прежде всего директору филармонии Галине Борисовне Зицер — это была ее инициатива, такой книги о филармонии еще не было.

Той, хто не знає своєї історії — не має майбутнього, тому треба віддати належне людям, які допомагають пам’ятати та зберігають історію для молодих поколінь. A нам залишається тільки зберігати, пишатися та передавати в наступне покоління.

 

 

Комментарии закрыты