Усі заяви про рейдерство терміново розглядаються — і незаконні дії зупиняються. Про це повідомив перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук під час доповіді про роботу щодо запобігання та протидії протиправному поглинанню і захопленню підприємств в агропромисловому комплексі. Доповідач розказав про роботу штабу для боротьби з аграрним рейдерством в Одеській області цьогоріч.
Олександр Терещук, заступник голови Одеської облдержадміністрації
Було 5 засідань, на яких були розглянуті 15 звернень. З яких 2 було про рейдерські захоплення врожаю сільськогосподарських культур. Деякі з депутатів вважають, що дуже велика частка врожаю рейдерується, це відверта маніпуляція. Офіційні цифри дають зовсім іншу картину. Умови, які практично сприяли тому, що були певні дії незаконні, перше — це фактично використання земельних ділянок без правоустановчих документів. Розуміємо, що відсутність документів дає можливість рейдерам заходити і здійснювати певні дії, які є незаконними.
Терещук зазначив: штаб може діяти лише тоді, коли документи прозоро оформлені, а податки виплачені, і взагалі самі аграрії діють у правовому полі. Чиновник повідомив, що в 2017 році до штабу надійшло 37 звернень, з них 5 — про рейдерські захоплення підприємств та врожаю сільськогосподарських культур.