Питання гендерної рівності сьогодні торкається кожної галузі. Саме тому в круглому столі на тему «Реалізація гендерної політики в Одеській області: реалії, виклики, перспективи», який відбувся 16 серпня, взяли участь всі структури Одеської обласної державної адміністрації. Учасниками також стали лідери громадських організацій. Спікери наголосили: сьогодні за всі роки незалежності жодна жінка не була представлена в керівництві обласної ради, а з чинних 84 депутатів ради тільки 6 жінок. І це є найнижчим показником в Україні, хоча за українським законодавством «Представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку».

Людмила Акімова, радник голови Одеської облдержадміністрації

І саме головне, що мета сьогоднішньої зустрічі — це все ж таки відпрацювати стійкий механізм взаємодії всіх структур, всіх партнерів. Для того, щоб імплементація законодавчої бази, яка є дуже потужна в Україні, мала реалізацію в житті. Бо будь-який документ, який би він не був гарний, але його треба імплементувати в реальне життя, його треба знати, його треба розуміти, і крім того його треба ще запровадити в реальне життя.

Лілія Коваленко, Департамент соцполітики Одеської ОДА

Ми працюємо з місцевими громадами об’єднаними  щодо просування гендерноорієнтованого бюджетування — тобто це бюджет, який враховує потреби всіх представників громад, і він відповідає на ці потреби і є більш виваженим. І власне в рамках програми за фінансування Фонду ефективного врядування Великої Британії, ми працюємо з посилення видимості і впливовості жінок на місцевому рівні через процес створення депутатських груп з гендерних питань на рівні міських рад.

Комментарии закрыты