У вівторок, 4 квітня, в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова у рамках кампанії «Студенти проти корупції» відбулась зустріч зі студентами юридичного факультету та факультету журналістики. Такий захід реалізувало Національне антикорупційне бюро України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні.

Студентство — одна з найбільш активних частин громадянського суспільства України. Тому саме серед студентів було проведено кампанію, метою якої є інформаційно-просвітницька діяльність щодо антикорупційної реформи та системи роботи НАБУ. Університет Мечникова став вже шостим ВИШом, де провели таку зустріч. Іван Пресняков — керівник проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» ПРООН — зазначив, що на меті — відвідати 13 вищих навчальних закладів до кінця весни.

Іван Пресняков, представник Програми Розвитку ООН

Нам кажется, что это очень важно — общаться со студентами, именно потому что это ключевая целевая аудитория для того, чтобы изменения в стране происходили; это ключевые люди, от которых зависят изменения в будущем. И, как я говорил во время этого общения, очень важно, чтобы было доверие между органами антикоррупционными, которые создаются, и обществом. А чтобы это доверие было, нужно что-то делать и нужно объяснять, что ты делаешь.

На зустрічі від Антикорупційного бюро виступав, власне, його керівник Артем Ситник. Він розповів про значущість боротьби із корупцією з боку студентів — особливо тих, хто прийшов на цю зустріч.

Артем Ситник, директор НАБУ

Для нас ще важливо знати, як відноситься кожна з цільових аудиторій в Україні до того, що таке корупція; як сприймається корупція на рівні студентства. Тому що студентство — особливо юридичний факультет — це не тільки ті, хто буде в подальшому розбудовувати Україну, а й продовжувати антикорупційні реформи, які ми зараз започатковуємо. Можливо, хтось через два роки буде працювати у нас.

Крім того пан Ситник розповів студентам, що таке НАБУ, яке місце воно займає в системі антикорупційних органів та антикорупційній стратегії, яка зараз реалізовується. І взагалі — чому даний орган було створено.

Артем Ситник, директор НАБУ

В принципі, сама ідея формування нових антикорупційних органів була запроваджена тому, що майже ніхто не вірив — в принципі, практика це показала, — що наші старі органи можна реформувати.

Окрім того, що студенти змогли почути про роботу Антикорупційного бюро з перших вуст, вони також мали змогу задати запитання стосовно того, що їх найбільше турбує. Студенти зізнаються: такі заходи — неперевершений досвід та довгоочікуване пояснення тих подій, що наразі відбуваються в Україні.

Євген, студент ОНУ ім. Мечникова

По мне, это было очень интересно, очень много полезной информации можно было узнать, пообщаться с таким деятелем, можно сказать, в нашем обществе. Ну, я вообще очень активно наблюдаю за всеми политическими событиями, все, что происходит у нас в стране. Поэтому у меня достаточно много вопросов и не только в этой сфере, а вообще. Я бы, если мог, еще вопросов задал.

Такі заходи — це ще одна можливість продемонструвати молоді, що боротьба із корупцією триває; ще одна можливість надихнути студентство на чесне життя у справедливій країні.

Комментарии закрыты