За останній час випадки нападів на журналістів та громадських діячів в Україні почастішали, і Одеса займає друге місце у цій сумній таблиці. 12 жовтня в прес-центрі Національного союзу журналістів України відбулась зустріч, спрямована на обговорення цієї проблеми.
Олександр Рябець, Союз юристів Одеської області
Свобода слова сегодня не просто на бумаге, а она существует. И таким образом система пытается защитить себя и вернуть то, что было три года назад. Поэтому, к сожалению, нам придется это пережить. А чтобы пережить это максимально безболезненно, и чтобы органы расследовали преступления, необходимо все это открывать и включать адвокатов, которые будут двигать эти уголовные дела, которые не будут тонуть.
Часто потерпілі активісти та журналісти просто бояться розказувати про те, що з ними сталося, але громадськість повинна знати про кожен випадок такого злочинства. Так на прес-конференцію прийшов Святослав Огренчук, громадський діяч, який постраждав 30 вересня під час зустрічі Михайла Саакашвілі з одеситами.
Святослав Огренчук, громадський діяч
Несмотря на то, что мы по-разному оцениваем сегодня ситуацию в городе, в стране, мы даем разные оценки различным политическим деятелям, общественным деятелям, но мы однозначно не должны поддерживать рукоприкладство в адрес как журналистов, как общественных деятелей, так и волонтеров , и любого другого человека.
На прес-конференції зазначили, що аби розслідувати напади на журналістів та активістів, необхідно зібрати спеціальну комісію, в яку зможуть війти і адвокати, і народні депутати, — адже лише таким чином можна буде зупинити злочинність.