24 вересня в Одеській Національній академії харчових технологій розпочалася щорічна науково-практична конференція, до якої приєдналися як українські науковці, так і колеги з Польщі, Сербії, Грузії. Тематика — широка . Це і екологія виробництва і новітні технології, зокрема стандарти та способи удосконалення тієї чи іншої галузі: напої, косметика, комбікорма, продукти харчування. Результати доповідей дуже важливі для покращення харчового статусу населення — стверджує ректор академії Богдан Єгоров.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Ми багато говоримо про продовольчу безпеку, про забезпечення населення земної кулі продовольством водночас ми знаємо, що в середньому 100 кілограмів харчових відходів кожна людина викидає на сміття протягом року. Як раз цієї кількості між іншими вистачило б харчових продуктів для того, щоб не відчували стану голоду 800 млн людей у всьому світі, тобто нерівномірний розподіл і безвідповідільне споживання.
Ірина Солоницька, доцент, дир. інст. харчової промисловості ОНАХТ
Основні такі тренди це здорове харчування, по-перше, корисне, кожен день наші науковці нашої академії моніторят ринок харчових продуктів світовий, тому ми слідкуємо, які тренди у світі є і намагаємося розробляти та впроваджувати і на український ринок разом з бізнесом. Всі тренди, які є в харчовій промисловості на сьогоднішній день, це екопродукти, здорові продукти харчування, корисні продукти харчування
Окрім цього, в конференції взяли участь представники бізнесу. Так, провідний технолог одного з підприємств розповіла про особливості вибору жирів спеціального призначення. Зокрема, в доповіді йшлося що до таких жирів, які найчастіше використовуються у кондитерській галузі існує низка вимог. Насамперед, це відсутність або мінімальний відсоток токсичних речовин.
Ірина Драчук, провідний технолог ТОВ «ДЕЛЬТА ВІЛМАР УКРАЇНА»
За нормами этих контаминантов строго следят, к ним относятся токсичные элементы диаксины, микотоксины, бензопилент и другие и согласно норм указаных в приказе 368, а также нормативных докeментах на эти виды жиров данные показатели очень строго регламентируются, контролируются для того, чтобы обеспечить прежде всего пищевую безопасность данного продукта
Ефективність напою, до складу якого увійшли корисні водорості, стало ще однієї темою для обговорення.
Геворг Мкртчян, засновник компанії Algalive
Это исследование на предмет воздействия нашего продукта, это напиток хрорелла на организм человека, на его эффективность на повышение работоспособности и на композиционные состав тела, на показатели крови, анализов до и после приема. Это диетическая добавка из живой микроводоросли хлорелла , мы первые на рынке Украины, кто вышли на рынок с живым , природным видом микроводоросли ,как известно, что микроводоросли, такие как спирулина, хлорелла очень полезны для организма благодаря своим свойствам.
Додамо, що конференція проходить з 24 по 27 вересня. А її формат — це не тільки виступи за кафедрою, але й наприклад круглий стіл , присвячений актуальним питанням виробництва напоїв, виставка-продаж парфюмерно-косметичних виробів, а також ворк-шоп — мета якого обговорення та вирішення проблем медицини та харчування населення.