Ознайомити з інноваціями вступної кампанії, підвести підсумки, а також надати можливість поставити запитання. Саме це стало метою  регіонального семінару- наради Міністерства освіти та науки України , що пройшов 16 грудня на базі Одеської національної  академії харчових технологій. Учасниками заходу стали представники вишів Півдня України — Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.  Як розповіли представники МОН, зміни у правилах прийому  впроваджуються поступово, зокрема збільшується прохідний бал.

 Ігор Балуба, Директорат вищої освіти МОН України
Ну наприклад, всі ви знаєте 150 балів на медичні спеціальності, в минулому році було  запроваджено 130 балів на окремі спеціальності інших галузей знань. На наступну вступну кампанію цей перелік знань буд розширюватися. Ми поступово дивимося на результати попередніх вступних кампаній і поступово розширюємо це коло. Наприклад, в цьому році буду встановлено мінімальний конкурсний бал 125 для вступу на бюджет, тобто раніше цього не було.

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Ну деякі зміни є, вони не істотні, їх уже слава богу стає менше цих змін, але все одно вони є, що стосується термінів прийому, що стосується ЗНО для вступу на рівень магістра, фактично вже за всіма спеціальностями потрібно буде сдавати єдиний вступний іспит, тобто є новини про всі не розповім, адже це семінар-нарада, після якої ще можуть бути внесені деякі уточнення, тому ми будемо чекати кінцевого результату, коли правила будуть остаточно утверджені, тоді і ми свій варіант правил прийому розмістемо на сайті

Щодо вступної кампанії минулого року, то недоліками представники МОН зокрема вважають — низькі ціни контрактної оплати через що знецінюється успіх у боротьбі за бюджет, а також швидке зростання кількості  вступників з пільгами, які неможливо ані задовольнити ані перевірити.

Комментарии закрыты