Щорічно в Одеській національній академії харчових технологій проходить науково-методична конференція, на якій викладачі обмінюються досвідом та новими ідеями. Цього року, це вже 50-десята, ювілейна конференція, а формат вперше набув всеукраїнського масштабу. Так, 10-го квітня, до ОНАХТ завітали колеги по цеху із провідних українських вишів: Києва, Харкова, Дніпра, Вінниці а також представники Міністерства освіти.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Чому ми пішли на розширення формату? Тому що цього вимагає час. Адже академічна мобільністю вона стосується не тільки стосунків з зарубіжними вишами, але в першу чергу, це єднання нашого національно потенціалу навколо вирішення проблеми підвищення якості освіти це обмін досвідом, обмін методологією, методами викладання з начальними планами, способами реалізації моделей здобуття вищої освіти.
Якість освіти та доброчесність — гасла, які цьогоріч взяли за основу організатори. Адже від якості залежить майбутнє студентів, їх працевлаштування, а від доброчесності — робота викладачів, а відповідно й рівень знань випускників, розповів директор навчально методичного центру забезпечення якості вищої освіти ОНАХТ Валерій Мураховський.
Валерій Мураховський, директор навч.-метод. центру ОНАХТ
На сегодняшний день, нечего греха таить масса вузов выпускают специалистов, которые потом просто не нужны, поэтому сейчас при разработке освитних программ, на которые мы принимаем наших студентов, принимают активное участие именно работодатели и в соответствие в таком случае мы можем выпустить качественного специалиста.
За його словами важливою складовою сучасної якісної освіти є наявність у штаті молодих викладачів.
Валерій Мураховський, директор навч.-метод. центру ОНАХТ
На сегодняшний день во многих вузах сложилась ситуация , когда возростной ценз преподавателей достаточно велик. У нас постоянно, к счастью и к системной нашей работе постоянно идет омоложение преподавательского состава, что влечет за собой и повышение качества, потому что эти люди способны более качествнно обработать ту информаци, которая поступила по специальностях и донести до студентов
Про успішний власний досвід розповіла у доповіді завідуюча кафедри молочних масляно-жирових технологій та косметики ОНАХТ Наталія Ткаченко. За її словам, минулого року на кафедрі, в рамках проекту «Еразмус плюс», відкрили нову освітню програму «Контроль якості та безпеки харчової промисловості «, завдяки чому кафедра отримала грант на сумму понад 500 тис гривень. На ці гроші було придбане нове обладнання для дослідження харчових технологій. Зокрема, це дозволяє досліджувати студентам харчові продукти на різні домішки, які в них можуть знаходитися. Секретами успішної роботи, особливо коли на кафедрі багато різних спеціальностей, професор вважає постійне вдосконалення професійних навичок викладачів, а також оновлення матеріальної бази
Наталія Ткаченко, професор, доповідач
это высоколассные специалисты , которые имеют базовое образование, которые постоянно проходят стажировки на всех профильных предприятиях всех четырех отраслей, которые постоянно проводят тренинги.
Второе это материально техническая база это состояние нашей кафедры . Каким образом мы ее совершенствуем? Это деньги, полученные за тренинги, которые мы используем для ремонта лабараторий кафедр, для организаций новых лабараторий
Додамо, що конференція проходить протягом трьох днів. 11 квітня працювали 4 секції: «Доброчесність — головна наскрізна ідея забезпечення якості вищої освіти» «щляхи забезпечення вищої освіти», «розвиток моделі здобуття вищої освіти» та «забезпечення ефективності самостійної роботи студентів». А 12 квітня відбудеться підбиття підсумків.