Носуха.

Серед мешканців Одеського зоопарку є види, які користуються особливою популярністю у відвідувачів. І це не лише мавпи, леви або тигри. Це- носухи або як називають їх індійці — коаті.
Свою назву це симпатичне звірятко отримало за довгий рухливий хоботок, утворений передньою частиною верхньої губи і носом.
Мешкають носухи в лісах Південної і Центральної Америки. Своїм унікальним носом вони риються в лісовій підстилці, добуваючи харчування, а довгий і дуже чіпкий хвіст, допомагає звіряткам віртуозно лазити по деревах!
Живуть носухи, як правило групами, від 5 до 40 особин, і велику частину колективу складають самиці. Статевозрілі самці коаті живуть окремо і приєднуються до групи тільки в період розмноження, з січня по березень.
Самиці народжують від 2 до 6 малюків. Дитинчата народжуються абсолютно безпорадними, але вже через три — чотири тижні здатні лазити по деревах, чим доставляють немало клопоту своїм батькам!
Носухи всеїдні, живляться жуками, павуками і іншою живністю. Обожнюють і всілякі овочі та фрукти.
Що вміють ці товариські та цікаві тварини, чи можуть вони, наприклад, як деякі інші види … малювати?! На це незвичайне питання намагалися відповісти в різних зоопарках світу. Спробували з’ясувати це і в Одеському зоопарку, де вже давно живе і регулярно розмножується ціле сімейство цих звіряток.
Ну а що з цього вийшло — судіть самі!

Найбільша змія Європи.

Тваринному світу України важко змагатися за різноманітністю з фауною Африки або, наприклад Південної Америки. Проте і тут є унікальні об’єкти, і навіть… свої монстри!…
Наприклад, каспійський полоз — найбільша змія Європи! Зустрічаються екземпляри завдовжки більше 2 метрів!
Змія вміє лазити по скелях і деревах, допомагаючи собі в цьому ребрами скелету і черевними щитками.
Живиться дрібними ссавцями, ящірками і зміями, іноді розоряє гнізда птахів.
Змія досить агресивна, захоплена зненацька вона не втікає, а починає оборонятися; встає в позу кобри, шипить і намагається укусити. За це її ще назвали злим вужем.

Але вона не отруйна, тому небезпеки для людини не представляє.
Серед степових тварин зміям пощастило менше всього. Людина не лише освоїла місця їх мешкання, але і вбиває змій, вважаючи їх своїми ворогами.
І абсолютно марно, змії ніколи самі не нападають на людей, а атакують лише захищаючись. Окрім цього вони знищують величезну кількість мишей, надаючи тим самим людям неоціниму послугу!

Комментарии закрыты