Рівненський зоопарк. Навколо світу за один день.

Рівненський зоопарк веде свою історію з 1982 року, коли на східній околиці міста була виділена невелика земельна ділянка і завезені з лісових господарств області перші тварини (дикі кабани, вовки, лисиці…

У подальшому експозиція зоопарку постійно поповнювалася, і сьогодні тут можна побачити близько 180 видів тварин, представників майже всіх континентів нашої Планети. Тому прогулянку по зоопарку можна з повною подставою (можно с полным основанием) назвати подорожжю навколо світу за один день!

Навколо світу за один день. Рівненський зоопарк.

1.Родина сурикатов — Африка. Серед мешканців зоопарку вони, мабуть, одні з найпопулярніших. І недивно, адже своїм виглядом і звичками вони схожі на маленьких рухливих чоловічків. Ці родичі мангустов живуть групами в підземних норах, які риють своїми гострими кігтями. Живляться практично усім (рослинами, тваринами, включаючи навіть таких, як скорпіони та отруйні змії).

  1. Єгипетський бог мудрості і правосуддя Тот зображався у вигляді людини з головою ібісу. А ібісів вважали священними птахами і тримали навіть в храмах. А все тому, що з’являлися ці птахи в долині Нілу, коли річка розливалася на мілководдях, провіщаючи( предвещая) майбутні багаті врожаї.

Статус птаха зберігся в її назві. У природі священні ібіси гніздяться колоніями на деревах, а годуються на мілководдях рибою, жабами і комахами.

  1. Південна Америка завжди відрізнялася багатою видовою різноманітністю мавп. Наприклад, бурі капуцини. У них забавна шапочка на голові, чіпкий і сильний хвіст, на якому вони можуть навіть висіти! А ще виразна міміка і велика різноманітність видаваних звуків! Вони всеїдні, живуть групами, які очолює ватажок.
  2. А ось у імператорських тамаринов головний в зграї не самець, а. самиця! Довжина тіла цих маляток не перевищує 25 см, а вага не більше півкілограму. Мешкають вони в дощових лісах Амазонии. Назву «Імператорський тамарин» дістали за свої незвичайні білі вуса, які нагадують шикарні вуса одного з європейських імператорів.
  3. Коли європейці вперше потрапили на острів Мадагаскар, то почули дивовижні звуки і подумали, що це голоси… примар! Але виявилося що це… лемури. Ці симпатичні, витончені звірятка вміють також верещати, гавкати і навіть хрюкати. А котячими їх назвали за зовнішню подібність до котів і за те, що мурличуть, коли їх гладять. Вони вегетаріанці, живуть групами, де знову… ж головують самиці! Їх довгий розкішний хвіст — чудовий балансир під час лазання по деревах і . ..засіб комунікації між родичами.
  4. Наступний наш герой, єнот-полоскун, родом з Північної Америки. Але, не без допомоги людини освоїв майже всю Євразію, та так добре, що тепер його можна побачити, як він розгулює в нічний час по міських звалищах і навіть вулицями у пошуках харчування. Полоскуном його назвали тому, що перш ніж щось з’їсти, він старанно полоще це у воді.

У цьому невеликому поселенні, як ми бачимо, панує спокій і блаженство. Та і куди поспішати його мешканцям, якщо годують тут ситно і регулярно!

  1. Говорячи про фауну Євразії, ми відразу згадуємо вовка. Це одна з найзагадковіших істот на землі. У міфах, легендах і казках вовк втілює лютість, підступність, жорстокість і зло, але також силу, витривалість і хоробрість. Його розумові здібності вражають, на думку деяких учених вовки розумніші за собак.

Ця дуже витривала тварина може обійтися без їжі до двох тижнів, витримувати морози — 40 градусів, бігти із швидкістю 65 км за годину. Вовк добре плаває, а за ніч може пройти до 80 км. Живуть вовки зграєю, яку очолює ватажок.

8. А ця велика кошлата тварина є одним з символів Шотландії. Шотландська худоба або як їх ще називають волохаті корови, живуть у високогірних районах з сильними вітрами, низькими температурами, рясними дощами і нестачею корму.

Вони одягнені в подвійну шкуру, верхній шар завдовжки більше 30 см і його поверхня змащена жиром, а нижче розташований м’який і дуже густе підшерстя.

Вивели «шотландок» з двох порід корів, рудої гірською та чорною островною, об’єднавши в новій породі усі якості пращурів. Сьогодні ці корови дуже популярні, вони пасуться на Алясці, в Андах, Скандинавії і в багатьох інших регіонах нашої планети.

Серед мешканців зоопарків важко знайти таких рідкісніших тварин, як далекосхідні або амурські леопарди. Ведуть вони потайний спосіб життя, активні у сутінках і вночі, здобич, як правило, підстерігають в засідці. Із-за скорочення місць придатних для мешкання, скорочення їх кормової бази і прямого винищування браконьєрами, в природі залишилося всього декілька десятків особ цих красивих кішок!!! І зараз робляться безпрецедентні заходи для їх охорони.

  1. Є тварини, красу і велич, яких відчуваєш навіть на відстані! Амурські тигри — найбільші кішки на планеті. Довжина тіла з хвостом у дорослих самців доходить до 3 метрів, а вага до 300 кг! Ця потужна тварина, що має величезну силу, полюває на оленів і кабанів.

Чудове хутро захищає тигра від найлютіших тайгових морозів. Побачити в дикій природі цих рідкісних і потайних тварин практично неможливо. Але тут в Рівненському зоопарку ви можете спокійно спостерігати за ними із спеціально обладнаного будиночку!

Рівненський зоопарк є об’єктом загальнодержавного значення і входить до складу Природно — заповідного фонду України.

Як і багато інших зоопарків, він виконує важливу місію по збереженню і відтворенню рідкісних і зникаючих видів тварин, займається пропагандою екологічних знань серед населення.

І, звичайно ж, колективом зоопарку робиться все можливе, щоб відвідування було максимально комфортним і цікавим.

Комментарии закрыты