Відновити глибокі традиції гандболу, які існували в нашому регіоні — саме таке завдання стоїть сьогодні перед Федерацією гандболу Одеської області. В рамках засідання президії федерації на чолі з її президентом — Сергієм Гриневецьким, було вирішено прийняти до лав та нагородити відомих спортсменів не тільки Одеського регіону, а й світу. Це Тамара Міненко та Михайло Усенко — ветерани гандболу та учасники світових чемпіонатів
Одне із питань засідання президії Федерації гандболу Одеської області стало знаковим. Вперше відзнаку та запрошення до лав федерації отримали відомі спортсмени, які свого часу боролися за першість на світових чемпіонатах.
Сергей Гриневецкий, Президент Федерации гандбола Одесской области
Ми вважаємо такі заходи не тільки як вшанування тих досягнень видатних спортсменів, але й як пропаганду здорового способу життя, пропаганду такого виду спорту як гандбол. Тому, що це динамічна гра, це гра колективна, відповідальна і головне традиції, які існували в Одеській області і які існують, треба продовжувати.
Михайло Олександрович Усенко, крім того, тренував одеський спортивний клуб, на базі якого зараз команда ветеранів Одещини виступає на чемпіонаті Європи. Нагороду отримав з гордістю, і навіть з хвилюванням. Запевняє — отримана нагорода це, перш за все, гідна оцінка та визнання досягнень у цьому виді спорту, отриманих за все життя. Остання гра Михайла Олександровича була у 1982 року, тим не менше, спортсмен поіменно пам’ятає всіх товаришів по команді і всі чемпіонати, в яких довелося брати участь. Про те, що гандбол нього став всім життям говорять і рядки, ностальгічно написані Михайлом Усенко.
Михаил Усенко, ветеран гандбола
Тренировались мы с желанием огромным, но дебютантам так далеко до вершин… Играли и учились скромно у чехов, шведов и румын. Затем был олимпийский монреаль, блеск золорта, фурор и форма адидас… Мы не завидуем, но нам немного жаль, тчо это было все потом, уже без нас. Нам не досталось золотых медалей, не удалось пройти победным маршем, не потому, что хуже мы играли, мы просто родились немного раньше. И все ж, нам дороги воспоминанья прошлых лет, и ностальгия с каждым днем растет… на эти чувства невозможно дать ответ, кто помоложе — сам потом поймет.
Вже під час інтерв’ю Михайло Олександрович ділиться спогадами про перше знайомство з гандболом, яке відбулося ще у 1957-му році. Вже у 63-му спортсмен був включений у збірну команду Союзу як представник від збройних сил. За все життя було чимало змагань і чимало перемог. Тож сьогодні Михайло Усенко має що сказати молодому поколінню.
Михаил Усенко, ветеран гандбола
Работать, работать и еще раз работать. Я знаю, что я сам каждый день проводил по 2-3тренировки, команды требовал. Только при ответственной и сильной отдаче можно получить результат. Как говорил в свое время один из шведских тренеров «дайте мне одного человека, который высоко прыгает, далеко бросает и быстро бегает и я сделаю из него хорошего гандболиста». Так и получается.
Гандбол в Одеському регіоні сьогодні переживає нову хвилю, — запевнив президент федерації Сергій Гриневецький. Спостерігається активізація роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Команда «Портовик» професійно виступає у вищій лізі. На її базі ведеться підготовка до чемпіонату світу з пляжного гандболу. І, навіть найближчим часом відбудеться цілий ряд змагань.
Сергей Гриневецкий, Президент Федерации гандбола Одесской области
Найближчі змагання — у квітні місяці серед ветеранів категорії 33+ жінки, які готуються до чемпіонату Європи, турнір в Овідіополі, в травні — турнір чорноморські ігри серед ветеранів чоловіків категорії 50+. Ну і, звичайно, ми готуємося до проведення чемпіонату України серед школярів в Одесі, нам випала висока честь приймати всіх гостей, але намагаємося показати і доволі серйозний результат. Головне завдання на поточний рік — це Вища Ліга «Портовик», перемогти. Гідно виступити з пляжного гандболу в Будапешті, підтвердити призові місця серед ветеранів на чемпіонаті Європи в Хорватії, і, звичайно, ігри школярів, першість України — теж вийти в призери.