Написати комп’ютерну гру за два дні. 25 січня стартував найбільший світовий ігробудівний захід — Global Game Jam. Це головні змагання року, в яких декілька десятків тисяч програмістів одночасно у всьому світі беруться створювати ігри на оголошену тему. У цьому році тема — дім. Українські розробники приєднались до марафону в шести містах. В Одесі дводобовий марафон Global Game Jam вдруге пройшов в Одеській національній академії харчових технологій. Ініціатором та організатором виступила кафедра комп’ютерної інженерії.
Сергій АРТЕМЕНКО, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії ОНАХТ
Мы в прошлом году первый раз создали локацию этого международного соревнования в нашем городе. И после успеха прошлого мероприятия решили стать его площадкой в этом году тоже. Зарегистрировались 54 человека, 18 проектов ребята разработали за 2 дня. И это здорово, иногда профессионалы даже не верят, что за 2 дня такое возможно.
Основним призом для кожного учасника є, по-перше, власний проект, який згодом можна удосконалити та випустити на комерційній основі. Також унікальною є атмосфера творчості та співпраці, яка створюється на хакатоні. Багато знайомств з джему перетворюються у міцні професійні зв’язки. А на кращих чекають спеціальні нагороди. Про це говорить директор Інституту комп`ютерних систем і технологій «Індустрія 4.0» Одеської національної академії харчових технологій Сергій Котлик.
Сергій КОТЛИК, директор інституту ОНАХТ
Лучшие на каждой локации будут подавать свои работы на всеукраинские конкурсы. А здесь лучшие ребята получат билеты на игровые конференции в Европе. Победитель нашей локации поедет в Берлин. Можно также попасть в Прагу, в Австрию, всего 6 городов европейских.
В останній день, 27 січня, в залі ОНАХТ — аншлаг, учасники хакатону або марафону програмістів вже виложили готові ігри у мережу на розгляд міжнародного журі, яке також слідкує за змаганнями у кожному місті завдяки трансляції з он-лайн камер. Ще декілька хвилин і одеське журі обере кращих саме на цій локації. Позаду дві доби, два дні і дві ночі праці, командної або наодинці з комп’ютером. Попереду презентація ігор їх авторами.
Володимир, учасник Global Game Jam-2019
Мне очень нравится событие потому, что позволяет отвлечься от рутинной разработки, которая не дает раскрыться внутренним талантам. А здесь ты выкладываешься по максимуму, получаешь взрыв эндорфина. Это очень круто!
Дмитро, учасник Global Game Jam-2019
— Сколько Вы спали за 2 дня? — Девять часов суммарно. Я участвую один и хочу посмотреть, что я могу. Я одновременно рисую, программирую, пишу звук. Здесь все сделано мной.
Микита, учасник Global Game Jam-2019
Мы играем за инженера и оператора в космической станции. К нам приходит сообщение о том, что девушке нужна помощь. С помощью смартфона, решая интерактивные задачи, мы проводим девушку до самого конца. Но в конце мы узнаем, что это была не девушка, а пришелец, который манипулируя нами, добрался до Земли и начал делать свои грязные дела там.
Влад ПЛОТНИКОВ, член журі, засновник студії звукового дизайну
Очень мало уделяют внимания звучанию проектов, а это почти 50% вовлеченности игрока. Я решил помочь ребятам оценить их игры, дать рекомендации, как можно улучшить и презентовать где-то дальше после Global Game Jam.
В змаганнях Global Game Jam-2019 в одеській локації в ОНАХТ перемогла команда з грою DoM, капітан Vladimir DelinSky. У складі команди п’ятеро ігроків, саме ця команда отримала головний приз — квиток на поїздку на ігрову конференцію в Берлін. На другому місці — гра I remember, творці якої складаються з випускників Одеської національної академії харчових технологій, на третьому місці гра, яку створив один учасник — Дмитро Глотенко. Перші 7 проектів, які посіли верхню частину таблиці результатів, їдуть на всеукраїнське суддівство.