За останні 2 роки у місті значно покращилася якість надання медичної допомоги хворим на туберкульоз і ВІЛ. Аналізуючи показники захворюваності в Одесі, можна сказати, що епідемічна ситуація ще досить складна. Одеса – обласний центр, де працює, в тому числі, і велика кількість хворих людей, багато з яких навіть не знають про свій діагноз.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

То есть Одесса всегда была городом повышенного риска таких заболеваний…заболеваний вирусных болезней и так далее, потому что имеет внешнюю границу. Не зря придумали наши предки: Одесса делилась на практическую гавань, карантинную гавань, когда. Когда приходили сюда корабли, они отстаивались и потом только их экипаж выходил в город. Сегодня другие реалии, но, тем не менее, угроза существует.

Зараз у світі зростає рух мерів міст у відповідь на епідемію СНІДу. Агентства ООН закликають очільників міст задекларувати свою відданість боротьбі зі СНІДом і підтримати спеціальний документ – «Паризьку декларацію», до якої приєдналися вже більше 60 міст в усьому світі.

Тетяна Дешко, директор міжнародних програм

Мы пытались выбрать те города, где муниципалитеты готовы были поддержать эту работу. Мы очень благодарны, в ходе подготовки проекта – обращались уже в муниципалитет, получили поддержку. И это в принципе стало одним из критериев, что городская власть готова взаимодействовать и расширять работу.

Партнерами проекту в Україні є міста Амстердам і Берн, на прикладі яких можна побачити, що знизити захворюваність до нуля – можливо.

Зінаїда Цвірінько, заступник міського голови

Мы видим в этом правильное направление работы. Это – профилактика в борьбе с такими сложными проблемами. Потому что, во-первых, распоряжением городского головы, все семейные врачи центров первичной медико-санитарной помощи, которые выявили на первичном уровне заболевания туберкулёза, получают премию в размере 2-х тысяч гривен. У нас уменьшилась тенденция передачи инфекции, при рождении ребенка.

Проект може бути реалізований тільки при щільній взаємодії з місцевою владою під патронатом мера Одеси. Одеса братиме участь у проекті разом з містами Алмати, Софія і Тбілісі.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Что касается со-финансирования, программа здоровья у нас есть. Мы очень много денег…я думаю, единственный город в Украине имеет такой социально ориентированный бюджет. В том числе, очень большой раздел – это здравоохранение.

У 2018 році, в Одесі планують провести міжнародну конференцію City Health International, яка проходить щорічно в різних містах світу. У цьому році конференцію приймає Базель (Швейцарія). Одеса стане – першим містом Східної Європи і Центральної Азії, яка отримала таку пропозицію.

Комментарии закрыты