16 березня у прес-центрі «Одесит» відбулась конференція «Швидка допомога і поліція: робота оперативного транспорту, спільні проблеми та їх вирішення». Присутні представники обох служб розказували, в чому полягають ключові проблеми, — і як з ними боротися.
Від швидкості роботи оперативного транспорту таких служб як поліція, швидка допомоги, Держслужба з надзвичайних ситуацій залежить дуже багато; але сьогодні існують певні проблеми із наданням переваги цьому транспорту на дорогах. І найбільш уразливими є автомобілі швидкої допомоги.
Алла Марченко, прес-секретар Патрульної поліції Одеси
Если автомобили МЧС — это достаточно большой и громкий транспорт. Что касаемо транспорта полиции, водитель прекрасно понимает, что может остановить его инспектор и составить административное постановление. То скорая помощь движется, спасая людей, однако водители, как правило, игнорируют этот транспорт, и зачастую просто хамят, не пропуская.
Однією з головних складових у наданні екстреної медичної допомоги є своєчасне прибуття бригади до пацієнта. Якщо бригада прибуває на екстрений виклик протягом п’яти хвилин, то вірогідність збереження життя хворого складає майже 80%. Якщо ж бригада прибуває більш ніж через 15 хвилин, то цей відсоток скорочується до 5%. На її шляху існує декілька перешкод: це і водії, що не поступаються дорогою, і проблемні відрізки самих доріг.
Федір Михайлюк, гол. лікар Одеської міської станції швидкої допомоги
Нами были предприняты меры. Мы неоднократно писали письма в разные инстанции. Это и мэрам Ильичевска — Черноморска, и председателям районных советов. О том, чтобы они посодействовали в том, чтобы убрали эти все препятствия. Некоторые отреагировали, некоторые нет.
Окрема проблема виникає з ДТП, що трапляються не в місті, а в області. Якщо у постраждалих є серйозні пошкодження, не кожна лікарня в області може їх прийняти — а тому їх треба везти до Одеси.
Віталій Гордієвський, відділ забезпечення безпеки дорожнього руху ГУНП
Иногда степень тяжести повреждений такова, что не каждая районная больница может принять пострадавших. В таком случае их доставляют в Еврейскую больницу, в ГКБ №11. Иногда протяженность этого маршрута составляет 60, 70, 100 километров. И, естественно, время прибытия скорой помощи уже, непосредственно, в медучреждение велико. И каждая минута дорога, чтоб спасти людям жизнь.
За два місяці цього року вже було складено близько 70 адміністративних постанов за ненадання переваг у русі спецтранспорту. Щоб запобігти такій кількості правопорушень, швидка допомога та поліція співпрацюють та вживають спільних заходів.
Алла Марченко, прес-секретар Патрульної поліції Одеси
Так вот решением подобной проблемы и воспитания водителей в Одессе и области мы будем проводить совместно, рейдами. Рейды следующего образа. То есть в автомобиле скорой помощи будет находиться патрульный. Также там будут находиться представители средств массовой информации, на помощь которых мы очень рассчитываем. Подобные рейды мы будем проводить каждую неделю, для того чтобы немножко воспитать наших водителей и напомнить им о правилах дорожного движения.
Адже життя хворих залежить не лише від бригади швидкої допомоги; а й від тих, хто допомагає — чи не допомагає їй своєчасно дістатися до пацієнтів.