«Від сердець до сердечок» — так одеські волонтери назвали свій проект зі збору коштів на покупку генератора для обласної дитячої клінічної лікарні. Лише за 2 місяці в ініціативної групи вийшло зібрати понад 300 тисяч гривень і встановити прилад. Назва проекту — дуже символічна, адже куплене пристосування в разі аварійних відключень, які тут бувають доволі часто, буде забезпечувати енергією відділення реанімації новонароджених. Тих пацієнтів, життя яких безпосередньо залежить від подачі електрики.
Валентин Ґудзь, головлікар обласної дитячої лікарні
Наша клиника — единственное лечебное отделение в одесском регионе, которое обеспечивает высокоспециализированную хирургическую помощь детям. Мы оперируем деток не только первых деток не только первых дней, но и первых часов жизни. Поэтому, естественно, применение современных технологий — это в том числе энергозависимость.
Наталя Сиволап, заввідділом реанімації новонароджених
Наши пациенты — это самые техногенно зависимые пациенты. Потому что новорожденный ребенок никогда не пожалуется на то, что у него болит. Мы очень зависим как от диагностической базы, так и от условий выхаживания для этих деток. Эти дети могут умереть только лишь от того, что они переохладились.
Генератор, який був у лікарні до недавнього часу, був малопотужним і не справлявся з навантаженням. Спочатку волонтери проекту «Від сердець до сердечок» не розраховували зібрати таку велику суму, проте в результаті відгукнулась така кількість людей, що грошей вистачило і на дизель-генератор і на оновлення електрики у відділенні.
Іван Балашов, координатор проекту
Мы остановились в выше среднего ценовом диапазоне варианте, польском генераторе Blitz с мотором Mitsubishi на борту, который сам по себе стоит 250 тысяч гривен. При обычной нагрузке его мощность 11 кВт, в пиковое — 17 кВт. Это с лихвой покроет всё необходимую мощность отделения и даже обеспечит резервным питанием весь корпус.
Малюки, котрі знаходяться у відділенні реанімації зовсім недавно прийшли в цей світ, поки що їхнє дихання і биття серця регулюють спеціальні апарати. А також небайдужі дорослі, великі серця яких змогли допомогти маленьким сердечкам.