Татамі, білі костюми для тренувань та барвисті пояси — в Одесі пройшов 11-й міжнародний турнір з дзюдо серед юнаків до 17 років. У спорткомплексі національного університету «Одеська юридична академія» за кубки та медалі змагались 200 чемпіонів з 7 країн світу. Турнір присвячений пам’яті Лері Накані — людині, яка робила історію українського дзюдо у Радянському союзі. До того ж, знаменитий дзюдоїст грузинського походження виступав саме за Одесу.

Леонід Раскін, президент Федерації дзюдо в Одеській області

На нашем турнире выбарывают награды международного турнира памяти Лери Накани. Лери Накани — это человек, который отличался высокими духовными и человеческими качествами. Уникальной техникой дзюдо. Я думаю…к сожалению, его сегодня нет с нами, но он много мог показать интересного, нового для начинающих и даже взрослых спортсменов.

Сезер Хьюсуз, глава турецької Федерації дзюдо

По всьому світу дзюдо — це дуже популярний вид спорту. І також  в Туреччині, і в Україні. Ми дуже раді бути тут та віддати данину пам’яті знаменитому дзюдоїсту, який, нажаль, вже не серед нас. Він вже пішов, але всі юнаки довго тренувались, аби у цьому турнірі вшанувати його пам’ять. 

Спостерігають за змаганням не тільки вболівальники, на майбутнє українського та світового дзюдо прийшли подивитись і професіонали своєї справи: чемпіони світу та учасники олімпіад.

Георгій Зантарая, чемпіон світу з дзюдо

Хорошая вещь, для того чтобы популяризировать спорт. Для того, чтобы дети не гуляли по улице, не пили пиво, не курили бычки. У меня есть 6 медалей чемпионата мира — это довольно большое количество, потому что у Украины всего 10 или 12 из них. Мне повезло быть обладателем большей части медалей. Это, наверное, самая большая победа — победа на чемпионате мира. Я участвовал в двух Олимпийских играх. Следующие Олимпийские игры в Токио — куда я сейчас готовлюсь. 

Зураб Звідаурі, олімпійський чемпіон 2004 року

Важко говорити про себе і набагато легше говорити про дзюдо. Я почав свою кар’єру в 8 років, коли вперше пішов на дзюдо. Далі, через тяжку працю досяг того титулу, який зараз в мене є — олімпійський чемпіон. Шлях будь-якого спортсмена лежить через важку працю, через велику кількість перемог та поразок.

Спорт перш за все виховує сильних духом людей — незалежно від того, чи підуть вони потім вигравати світові титули, чи просто знайдуть заняття, яке буди їх надихати. Вже водинадцяте організатори турніру імені Лері Накані ставлять завжди актуальну мету — популяризація здорового способу життя для дітей. І вкотре доводять, що роблять це не дарма — турнір живе, а кількість учасників щороку тільки збільшується.

Комментарии закрыты