Свято Світлого Христова Воскресіння Святої Пасхи Господньої — це Cерце всього церковного організму, це той самий наріжний камінь, на якому грунтується духовне життя Православної Церкви. У цей день Церква згадує найбільшу з подій в історії всього людства — Славне Воскресіння від уз смерті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. По всьому Всесвіту лунає ангельський спів та великодні дзвони. Віруючі збираються в храми на богослужіння. Цього року свято Світлого Христового Воскресіння випало на 28-е квітня. У Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси святкове богослужіння в день Святої Пасхи Господньої очолив Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. В цю дивовижну пасхальну ніч, передвісницю вічного світлого дня життя майбутнього віку, — в наш богоспасаємий град Одесу зі Святої Землі Єрусалиму був доставлений благодатний вогонь, який Владика митрополит Агафангел роздав віруючим перед початком святкового богослужіння.

Ще зовсім недавно, кілька днів тому, кожен молитовним духом знаходився в Єрусалимі, і сподобився стати свідком страшного розп’яття Господа на Голгофі, а вже 28-го квітня православні християни збираються в храми, щоб провести останні хвилини Святого Великого Посту і радісно зустріти свято свят і торжество з торжеств Світле Христове Воскресіння, святу Пасху Господню. Святкове великоднє богослужіння починається з традиційного хресного ходу. Духовенство разом з вірянами обходять святий храм в ознаменування того, як 2-і тисячі років тому святі жінки-мироносиці в передранковій імлі йшли до гробу Христа Спасителя щоб віддати останню шану Своєму Божественному Вчителю. Але прийшовши до гробу Життєдавця Господа Бога, мироносиці спромоглися почути від ангелів радісне благовістя про те,  що немає більше Христа у гробі — Він воскрес!

Після урочистої процесії хресного ходу почалася Великодня утреня. Невимовне відчуття радості переповнювало серця віруючих, бо в цей день увесь Всесвіт наповнився сяючим світлом Життя. «Христос Воскрес»! Цими словами християни вітають один одного в перший день Пасхи і протягом наступних сорока днів.

Комментарии закрыты