Ракова хвороба нині з великими темпами поширюється у світі. За останні 100 років онкологічна патологія зайняла провідне місце серед причин смертності населення, трохи поступаючись лише захворюванням серцево-судинної системи. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року онкопатологія вийде на 1-е місце, а за прогнозами Американської асоціації госпіталів, це може статися вже в 2017 р За даними експертів, наразі в Україні онкологічні захворювання діагностовано у близько 1 млн. людей , а ще в 1990 р таких пацієнтів налічувалося 670 тисяч. Смертність від онкологічних захворювань в Україні в 2 рази вище, ніж в Європі … Православна Церква приходить на допомогу людям, які зіткнулися зі страшною хворобою. За ініціативи  Одеської єпархії незабаром буде створено перший в Україні православний хоспіс на території Свято-Покровського скиту Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря. Тут будуть отримувати медичну допомогу і духовну розраду на першому етапі більше 40 стражденних важкими недугами людей. Детальніше — в наступному сюжеті.

У нинішній важкий соціально-економічний час, коли багато людей втратили надію на майбутнє, Православна Церква показує приклад як потрібно будувати та творити. Соціальна діяльність Церкви повинна стати тим маяком, який буде вказувати шлях до спасіння багатьом. Одним із прикладів такого творіння є місце, де на березі Хаджибейського лиману розташований Свято-Покровський скит в с. Маринівка, який буквально за кілька років, завдяки зусиллям митрополита Агафангела став новою віхою відродження в цій місцевості. А тепер, коли тут відновлені чернечі корпуси, відреставрований храм і упорядковується територія, владика бере на себе відповідальність у будівництві першого в Україні православного центру хоспісної та паліативної допомоги «Покров» для онкологічних хворих.

8-е квітня 2017 року, можна вважати відправною, стартовою точкою в справі початку важливого в цей час соціального служіння єпархії в допомозі стражденним пацієнтам у термінальній стадії раку. Саме в цей день, митрополит Агафангел у співслужінні вікаріїв єпархії та духовенства звершив молебень перед початком всякого доброго діла і очолив презентацію проекту будівництва майбутнього православного хоспісу «Покров».

Кілька місяців тому, у зв’язку  зі зростанням онкологічних захворювань і відсутністю необхідних умов для утримання хворих у термінальній стадії хвороби, представники медичної громадськості Одеси, вивчивши світовий досвід, який свідчить про конструктивну співпрацю лікарів та священнослужителів в справі догляду за невиліковно хворими, звернулися до Митрополита з проханням посприяти у вирішенні цієї актуальної проблеми.

Для цього вже проведена велика робота: тут, недалеко від Одеси, в екологічно чистому місці на березі лиману було придбана недобудована чотириповерхова будівля загальною площею понад 2300 кв.м. До квітня 2017 року завершилися масштабні роботи з монтажу покрівлі, скління вікон, фарбування фасадів, підведення необхідних комунікацій. На всі ці потреби вже витрачено близько 8 млн. Грн.

Також на запрошення митрополита Агафангела з Києва прибула директор Національного інституту раку Олена Колеснік. У своїй промові вона наголосила на нестачі в Україні хоспісів, де могли б отримувати допомогу, хворі з останньою стадією онкології.

Практично в кожній родині, незалежно від соціального стану і доходів, є ті, хто гостро потребує ефективної допомоги, яка надаватиметься в хоспісі кваліфікованими фахівцями з любов’ю і увагою. Народний депутат України Олександр Пресман розповів про те, що і він зіткнувся з проблемою, коли від раку помирав його батько.

Благословення митрополита закликає творити добру справу створення першого в Україні православного хоспісу всім разом — спільно. Тільки в єдності наша сила і ця єдність так необхідна в складних соціально-економічних умовах, в яких опинилася наша країна! Запланований термін реалізації Одеською єпархією даного соціального проекту-друга половина 2019 року.

Просимо вас, дорогі брати і сестри, об’єднатися в молитві, щоб благе починання Одеської єпархії було завершено на Божу славу і допомогти нужденним, які незабаром у Православному хоспісі будуть отримувати любов, милосердя, доброту, розуміння і співчуття.

Комментарии закрыты