У другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. В 2019-му році він припадає на 11-е травня. А 6-го числа Центром здоров’я та комунікацій Одеської обласної ради була проведена прес-конференція лікарів-кардіологів «До Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією». З подробицями наш кореспондент.
Серед країн  Європи Україна є лідером за показником  серцево-судинної смертності . А в Одеській області, наприклад, у  січні  цього року 68 відсотків померлих  загинули саме від хвороб серцево-судинної системи. У зв’язку з цим за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться день боротьби з артеріальною гіпертонією. Цьогоріч він припадає на 11 травня. За декілька днів до події, лікарі-кардіологи провели прес-конференцію.  Вони закликають усіх згадати про своє здоров’я та  поміряти тиск, а у разі відхилення від норми не зволікати з походом до сімейного лікаря.
Вадим Бондарь, лікар-кардіолог вищої категорії
По-прежнему, одна треть людей, которые имеют повышенное давление этого не чувствуют или об этом  не знают. Другая треть, если и лечаться,  то лечаться неэффективно и принимают припараты нерегулярно. Следующая одна треть, только одна треть может быть лечиться эффективно.       
Гіпертонія не є смертельною хворобою, проте  загрожує ризиками інфаркту та інсульту, які  можуть призвести до літального результату. Проте, якщо контролювати тиск, норма якого складає 120 на 80, то пацієнт може спокійно дожити до старості, зазначають лікарі.       
Нормалізація тиску може здійснюватися двома шляхами. Перший, це немедикаментозний — відмова від сигарет та алкоголю, зниження ваги, зайняття спортом.  Другий — прийняття препаратів. До речі, їхня вартість може бути різною, а наразі у місті існують програми доступності.
Вадим Бондарь, лікар-кардіолог вищої категорії
Эффективность препората абсолютно не зависит от его стоимости, и в принципе, здесь мы часто пациента спрашиваем, сколько вы готовы, допусти платить за ежемесячную антигипертенсивную терапию.   Это может быть и 20 гривен и 30 гривен, мы можем обеспечить такие препараты, это может быть и двести и 300 гривен, все зависит от социально статуса.
Отже, у разі перших симптомів гіпертонії — шуму у вухах, запамороченнях, прискоренного серцебиття, варто йти до сімейного лікаря. А головне — не слід займатися  самолікуванням, адже як зауважують кардіологи, універсальної таблетки немає, а кожен випадок — індивідуальний.

Комментарии закрыты