Правоохоронна система була готова спрацювати під час першого туру президентських виборів. Про це 5 квітня заявив радник Міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.  За його словами у день виборів в Одеській області публічну безпеку і порядок забезпечували понад 7000 правоохоронців, під час другого туру планується задіяти не менше.  Всього в день виборів до поліції надійшло 225 звернень від громадян, було відкрито 3 кримінальних провадження.
Найчастішими порушеннями  на виборах стали підкуп виборців, фальсифікація виборчих документів, а також порушення таємниці голосування. Окрім цього надійшли повідомлення про 18 фіктивних мінувань, хоча в Одеській області таких прецедентів не було.

Іван Варченко, радник Міністра внутрішніх справ України
Ми розуміємо над чим є працювати з виборцем. Бо під час першого туру голосування було у  нас зафіксовано  140 випадків по Україні, випадків  коли люди порушували закон, фотографуючи чи здійснюючи  відеофіксацією в кабінці для голосування. Такі випадки є в Одеській області.

Також Іван Варченко закликав дотримуватися морально-етичних стандартів під час агітаційного періоду другого туру. Адже чіткого регулювання, прописаного в Законодавстві, за його словами, в Україні немає.


Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован