4 квітня в Одеській національній академії харчових технологій проходив ярмарок вакансій. У цей день представники понад 90 підприємств завітали до академії з метою знайти нових співробітників. Окрім цього, спеціалісти міського центру зайнятості разом з юристом провели тренінг «Фактори успішного працевлаштування за фахом». На початку заходу 33 компанії презентували свої фірми, паралельно з цим в академії пройшли співбесіди для студентів.
Мирослава Грінченко, представник роботодавця
Сьогодні було проведено дві співбесіди на конкретну посаду і потім ще були запрошені
на практику технологи з виробництва зерна.
Сергій Татусь, студент
Я пришел, просто узнать, посмотреть, какие представители сюда приехали и поинтересоваться условиями роботами, где находится предприятие и вот для себя что-то подобрать.
За словами студентів ніяких особливих навичок роботодавці не вимагають. Головне — бажання. Проте представники компаній дивляться й на індивідуальні якості і на знання, у залежності від вакансії та галузі.
Мирослава Грінченко, представник роботодавця
Молодий амбітний який хоче працювати зі свіжою кров’ю з палкими очима і ми взагалі на співбеседі дивимся на софт скілз, на їхні індивідуальні якості кандидата.
Єлизавета Чмельова, представник роботодавця
Первым критерием для отбора, таким важным первым критериям является базовое знание английского языка, то есть, человек должен понимать, хотя бы свободно говорить. Собственно говоря желание, дальше мы уже помогаем.
Ярмарок вакансій — можливість для студентів не тільки знайти роботу, а й влаштуватися на практику. Так Олександр Рабічев та Володимир Пахарук вже двічі їздили практикуватися до Німеччини. Сьогодні вони як і багато інших студентів знову шукають собі нове місце для стажування.
Олександр Рабічев, студент
Интересует работа по специальности, то есть, в мясной сфере. Также интересует заграничные прпактики стажировки. обучение за границей. Мы дважды уже были на заграничной практики в Германии и может хотим еще каке-то посмотреть возможно.
Володимир Пахарук, студент
Нові знакомства також багато есть. Есть інтересні варіанти допустім по обмєну опитом возможно, може у нас буде стажировка за границею може на території України
Катерина Кривцун, студентка
Поспрашивали по поводу практики, так как мы только второй курс и на третьем курсе летом нас ждет виробнича практика, поэтому надо уже узнавать куда бы нам устроиться/
Ірина Беленька, директор центру сприяння працевлаштування ОНАХТ
Можливості для наших випускників є практично для кожної спеціальності у нас так сьогодні присутні роботодавці майже всіх галузей зернової, харчової промисловості, електроніки, комп‘ютерної техніки так щоб надати можливість всім нашим студентам випускникам знайти місце практики і працевлаштуватися за фахом.
Наразі багато старшокурсників вже знайшли роботу. Рівень працевлаштованості студентів, які продовжують навчання на 4 -5 курсі, становить від 5 до 40 відсотків. Проте це не заважає навчанню, стверджує ректор академії Богдан Єгоров.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Важко поєднувати процес навчальний і роботу , але для цього, по перше, є заочна форма навчання, для тих, хто все ж таки бажає не заочно навчатися , а навчатися очно на денній формі і працює таким студентам ми пропонуємо індивідуальні графіки навчального процесу, крім того, у нас для покращення підготовки створено дистанційний модуль за всіма дисциплінами академії.
Додамо, що ярмарок вакансій відбувається в академії не вперше. Традиційно він проходить двічі на рік, починаючи з далекого 2004. За цей час в керівництва склалися надійні партнерські стосунки з представниками бізнесу та промисловості. «Вони знають, що наші студенти є надійними кадрами», запевняють в ОНАХТ.