К-З-к: 11 грудня Одеська бібліотека імені Грушевського прийняла у своїх стінах Яну Кузьміну, регіонального представника уповноваженого Верховної Ради в Одеській області з прав людини. Вона провела для школярів інтерактивну гру-бесіду, в якій розповідала дітям про їх права та обов’язки. Захід відбувався з нагоди Міжнародного тижня прав людини.

 Яна Кузьміна,  рег. предст. уповноваженого ВР з прав людини

 

«Останнім часом до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звертаються дуже багато батьків стосовно того, що їх неповнолітні або малолітні втрапляють в ту, чи іншу ситуацію, зокрема ми робимо в своїх просвітницьких заходах основний акцент на те, як поводитись з поліцією.   А дітям просто розказати, що ми є, що ми в разі порушення їхніх прав, які проголошені Конституцією і закріплені в загальній декларації про права людини і про права дитини, якщо вони будуть порушені, вони можуть звернутися до нас і ми надамо їм допомогу, або юридичну консультацію»

На сьогодні одним з головних завдань, яке постає перед батьками і урядом в цілому стає правильне формування громадянської позиції, позначення прав людини для їх дотримання, як дорослими, так і дітьми. Утвердження та забезпечення дотримання прав людини — важлива проблема сучасного світу — говорить  Ольга Нагорнюк, зав. відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім. Грушевського.

 Ольга Нагорнюк, соціокультурна діяльність б-ки ім. Грушевського

 

«Наші діти вони передусім знають свою декларацію прав дитини і вони дуже часто і вдало маніпулюють цими правами, але все починається с цієї загальної декларації де прописано твоє невід’ємне право на життя, на повагу до гідності, на повагу до країни, це право що стосуються що вони знають як вони можуть їх захистити, якими вони є і який їх зміст, тому ми вважаємо що починати це треба саме з дітей»

Зоя Бондаровська, відділ юридичної літератури б-ки ім. Грушевського

 

«Сегодня присутствуют девятиклассники, которые изучают правоведение, они уже немножко образованы в правовом плане и я думаю, что для них это будет интересно и не просто с практической точки зрения, потому что они еще малы чтоб отстаивать свои права, обращаясь к уполномоченному, а с точки зрения образовательной им будет это интересно»

В рамках заходу відбулось обговорення базових прав людини і громадянина, які закріплені в Конституції. Школярі розповіли про своє розуміння прав та способу їх реалізації й поділились інформацією про те, якими саме правами користуються у повсякденному житті.

 Дар’я Стовбирь, учениця 9 класу

 

«Мне было довольно интересно, я узнала некоторые нюансы, про то что в поліцейських треба фотогрофувати посвідчення та документи.   Большинство детей, подростков в нашем возрасте они никогда с этим не сталкиваются и они понятия не имеют, что в таких случаях надо делать, они в большинстве своем даже не знают свои права и большинство прав ты обязан знать, ну потому что бывают в жизни абсолютно разные ситуации»

За словами організаторів в рамках Міжнародного тижня прав людини заплановано провести понад 20 просвітницьких заходів різного формату як для дітей, так і для дорослих.

Комментарии закрыты