19-го серпня православні християни молитовно відзначили свято Преображення Господнього або, як його ще в народі іменують, Яблучний Спас. В цей день наші пращури освячували земні плоди, здебільшого виноград та яблука, в знак великої подяки Богові за рясний серпневий врожай.

Для нашого міста свято Преображення Господнього ще й подвійна радість, адже своє престольне торжество молитовно відзначає серце православної Одещини – Спасо-Преображенський кафедральний собор. 19-го серпня тут богослужіння очолив вікарій одеської єпархії Високопреосвященніший архієпископ Овідіопольський Аркадій. Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор – це дорогоцінна перлина духовного життя Причорноморського краю православної України. На урочисте богослужіння до собору зібралися багато вірян.

…Святе Євангеліє розповідає про Преображення Господнє. За 40 днів до Своїх хресних страждань на Голгофі, Христос Спаситель бере трьох Своїх найближчих учнів Петра, Якова та Іонна та сходить з ними на одну з ізраїльських гір, за Преданням на гору Фавор, де у тихому сяйві зоряної палестинської ночі являє апостолам Свою Божу сутність. Обличчя Його засяяло, як сонце, а одежа Його стала біла, як світло. Зі Спасителем ведуть розмову два старозавітних праведники Мойсей та Ілля…

Завершилось урочисте богослужіння у день Преображення Господнього освяченням винограду та яблук. Але кожен повинен пам’ятати, що головна суть свята не в освяченні земних плодів, а у власному духовному преображенні, коли людина через сердечне каяття у гріхах дозволяє Фаворському світлу проникнути у глибинні скарбниці душі, наповнюючи їх світлом Божественної любові.

АРКАДІЙ, архієпископ Овідіопольський
Пусть Господь Преобразившийся в этот праздник благословит нас Своим небесным благословением, преобразит наши души и дарует нам спасение, здравие и во всем благое поспешение. Аминь.

Комментарии закрыты