До 70-річчя від дня народження письменника та драматурга, який все своє життя зберігав та продовжував одеські культурні традиції, який відтворив образ Одеси, як сонячного Рудого міста, — Георгія Голубенка видана книга його творів «Одеський Декамерон». Збірник побачив світ завдяки людям щиро люблячим наше дивне місто, людям, які підтримують та примножують його культурне та історичне надбання. Треба зазначити, що суттєвий внесок в появу книги зробив  особисто одеський міський голова Геннадій Труханов. А відомий художник Михайло Рева проілюстрував нове видання. Ці графічні твори і ті, що не увійшли до книги, об’єднані в експозицію, яка відкрилась в галереї Інвог.

Блискучий оповідач, письменник,  драматург, одесит в широкому сенсі цього слова – Георгій Голубенко на жаль не дожив до свого 70-річного ювілею. Але його дружина Тетяна, друзі, поціновувачі творчості  підготували масштабний проект. За підтримки людей,  не байдужих до історії та культури Одеси, до збереження пам’яті про тих особистостей, чий талант прославляв наше місто, була видана книга творів Георгія Голубенка «Одеський Декамерон». Значну підтримку надав особисто мер Одеси Геннадій Труханов.

 Геннадій Труханов, Одеський міський голова

8Єто яркая история нашого города. Моего города, в котом я родился. Єто и создание юморині. Здесь те, кто придумивал юморину, к сожалению не в полном составе, кто вінашивал идею. Сегодня город єтим известен во всем мире. Теми, кто прославля нас квн.для меня єто особій период жизни. Я находился далеко от Одесі. Служил и очень гордился. Когда команда побеждала, я ходил с високо поднятой головой. За десятки тисячи км мог гордится, что я одесит.

До створення книги долучився близький товариш  Георгія Голубенка — відомий одеський скульптор, архітектор, художник Михайло Рева. До речі його малюнки проілюстрували нове видання.  В цих ілюстраціях, як і в творах письменника, відчувається подих справжньої Одеси- веселої і сумної, іронічної та ліричної.

 ТИТР Михайло Рева, художник

 Вот год работи.я нарисовал порядка 300 из которіх часть вошла в книгу єто не только история, єто город, єто образи, его діхание, гротеск, юмор,тонкая ирония

До «Одеського Декамерону» увійшло найкраще з написаного автором — десятки оповідань різних років. Остання п’єса «Одеський подкидиш» та глави з незакінченого роману про легендарного одесита Бориса Літвака. Завершують книгу строки друзів, присвячених Георгію Андрійовичу і фотографії. Укладач збірника – дружина автора- Тетяна Голубенко.

 Тетяна Голубенко, дружина Георгія Голубенка

 біло написано только 5 глав. Их издавать очень мало. Решили издать самое лучшее из Ріжемо города. И несколько рассказов из ранних рассказов Гарика они не біли нигде запечатані.

Книга надрукована в харківському виданні Фоліо в кількості півтори тисячи примірників. Видання «Одеський Декамерон» було презентоване в галереї Інвог, де власне розгорнулась виставка ілюстрацій Михайла Реви з однойменною назвою. Протягом місяця в келерії галерееї???? відбуватимуться читання творів Георгія Голубенка. Читати оповідання автора будуть відомі одеські актори серед яких Олег Школьник, Олег Філімонов, Георгій Делієв, Борис Барський та інші. А завершиться проект 16 грудня благодійним аукціоном. Кошти від продажу малюнків Михайла Реви до книги Георгія Голубенка підуть на підтримку родини письменника та в благодійний фонд Reva Foundation для розвитку проектів у сфері мистецтва та культури.

 

 

Комментарии закрыты