Вперше в Україні Музей Сучасного Мистецтва Одеси створив онлайн-архів з роботами концептуалістів 80-х років. Проект назвали art (co)archive, ставлячи акцент на префікс СО, адже це означає об’єднання і партнерство, як основу їхньої роботи. Наразі, на сайті представлено лише одеських та харківських концептуалістів. Детальніше про презентацію, далі в нашому сюжеті.

Музей сучасного мистецтва Одеси, в партнерстві з Харківською муніципальною галереєю та за підтримки Українського культурного фонду створюють проект онлайн-архіву, в якому будуть опубліковані твори і архівні документи з фондів музеїв, галерей, а також з приватних збірок. Наразі, було представлено бета-версію, а відкриття готового ресурсу заплановано на кінець листопада.

 Наталя Ревко, керівник проекту

 

Сейчас мы тестируем эту версию, просим различных исследователей, обычных пользователей изучать наш веб-сайт. Конечно, наша главная цель, чтоб на сайте появлялось как можно больше материалов, связанных с исследованиями, критикой и анализами современного искусства.

Першим кроком в реалізації проекту стала публікація творів і документів, пов’язаних з 1980-ми роками  творчості таких «одеських концептуалістів», як: Леоніда Войцехова, Юрія Лейдермана, Сергія Ануфрієва, Ігоря Чацкіна, групи «Перці» та інших авторів. У свою чергу Харківська муніципальна галерея підготувала пакет матеріалів з творчості Вагріча Бахчаняна і Бориса Михайлова.

 Семен Кантор, директор музею

 

До последнего времени даже, если материалы и были в общем доступе, и даже, если они были оцифрованы, то они никогда не становились системно, их невозможно было изучать никому системно. А учитывая, что подавляющее большинство материалов, большинство экспонатов находятся в частных коллекциях, семейных архивах, потому что наше государство никогда не интересовалось современным искусством, тем более концептуализмом, то всё это распылено и мало кому известно.

Керівництво проекту сподівається, що зручна платформа веб-сайту допоможе зацікавити ширшу аудиторію, тому вони готові до співпраці. Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні.

Комментарии закрыты