В Одесі продовжується презентація проектів у рамках онлайн-платформи «Соціально активний громадянин». Один з них —  «Доступний транспорт: голос одеського трамвайчика», спрямований на обладнання всіх трамваїв та тролейбусів міста внутрішніми та зовнішніми оповіщувачами, що повідомляють про зупинки, номер транспорту та його маршрут. Загальна сума проекту — трохи більше 1,5 млн грн з урахуванням всіх міських тролейбусів та трамваїв.

Катерина Орел, член правління ГО «Рівноправне суспільство»

В чем особенность этих оповещателей — они автоматические. То есть голос будет записан на пленку, и он будет включаться, и он будет оповещать людей о том, какая следующая остановка, по какому маршруту в какую сторону двигается троллейбус или трамвай. А кроме того внешние оповещатели на остановках будут рассказывать о том, какой номер троллейбуса и по какому маршруту он следует.

Світлана Стрельцова, представник ГО «Рівноправне суспільство»

Власне метою нашого проекту є те, щоб забезпечити більш високу якість орієнтування маломобільної групи населення, зокрема людей із порушеннями зору, а також людей похилого віку, а також туристів. До того ж підвищити безпеку в просторі, бо люди будуть знати, який транспорт підійшов і в якому напрямку, і також покращити умови доступності для маломобільних груп населення.

Також 5 грудня у прес-центрі Одесит говорили про проект «Будівництво сучасного шкільного спортивного комплексу біля гімназії №5». Він включатиме міні-футбольне поле, багатофункціональні баскетбольний і волейбольний майданчики. Бюджет проекту — майже 5 млн грн і в нього до того ж входить благоустрій території та організація зовнішнього освітлення. Як зазначив автор проекту, сьогодні діти не можуть займатись спортом на тому футбольному полі, що існує.

Сергій Жук, автор проекту

На данном поле футбольном раньше проводили футбольные чемпионаты — городские, районные; раньше здесь дети занимались спортом и показывали результаты. Сейчас там практически ничего не происходит, кроме уроков физкультуры. И то, это, скажем так, сезонное явление, когда нет дождей, когда нет жары. Во время дождей это фото превращается в болото просто, а летом это просто пыль. Дети не могут там заниматься. Я же предлагаю — это, как пример, современное футбольное поле. С искусственной травой, с ограждением выше 4 метров, железным забором, современным освещением. Ну, и конечно же, нормальными стандартными минифутбольными воротами.

Стурбовані станом Одеси і всесвітньо відомі герої. Наприклад, проект Благоустрій парка «Юність» зареєстрував не хто-небудь, а сам Дарт Вейдер. Бюджет — майже 5 мільйонів гривень, і за ці кошти головний антагоніст «Зоряних війн» планує встановити вуличні тренажери та спортивні турніки, благоустроїти футбольний майданчик та доріжки, а також висадити молоді сажанці. Як зазначив наймолодший учасник конференції, наразі парк дійсно знаходиться в жахливому стані.

Роман Столбовський, одесит

Когда этот парк только сделали, там был свет, там не было ничего такого разбитого, там скамейки были хорошие, все было покрашенное. Потом его еще раз покрасили. А сейчас там нет больше освещения, там все сломано, скамейки… со скамеек слезает краска…

Саме для того, щоб благоустроїти кожен куточок міста і зробити його комфортним та безпечним для одеситів, і існує онлайн-платформа Соціально активний громадянин. Адже турбота про Одесу — це спільна справа кожного з нас.

Комментарии закрыты