Притулок «Ковчег» з’явився в Одесі ще в 2001 році, завдяки Світлані Химченко — викладачу Одеської Юридичної Академії. До 2005 року певного місця розташування у притулку не було, тому «Ковчегу» постійно доводилося переїжджати. Тільки в 2005 році на місці раніше відомої установи з вилову тварин «Будка» з’явився «Ковчег». Територія на вулиці Наливна 11, зупинка «Цукровий завод» до цього дня є постійним місцезнаходженням притулку. На даний момент тут знаходиться близько 300 собак і 60 котів. Всі тварини стерилізовані. Уже багато років «Ковчег» тримається на плаву за рахунок спонсорів і відвідувань небайдужих громадян. Зараз притулок переповнений, не всі собаки мають вольєр, але тим не менше, кожна тварина нагодована і знаходиться під наглядом. В огородженому приміщенні знаходяться коти, собаки зазвичай гуляють по відкритій території, цуценята, маленькі, або хворі собаки знаходяться в спеціально огороджених місцях. Людмила Гаврилівна, працівник притулку, знає ім’я та історію кожної тварини «Ковчега».
Людмила Гаврилівна, працівник притулку «Ковчег»
Попадают животные по разному, у кого-то старики умерли, допустим, осталось животное и его отдали в приют. Кто-то нашел покалеченного, несчастного, кто-то малышей нашел. Вот так раньше принимали. Сейчас просто некуда уже.
Аби стати господарем тваринки достатньо лише бажання — зазначає Людмила Гаврилівна.
Людмила Гаврилівна, працівник притулку «Ковчег»
Ему нужно прийти в приют, быть с паспортом, мы выдаем животных по паспорту. Далеко в село мы не даем, мы даем на такое расстояние…ближний пригород, чтобы мы поехали посмотреть где животное, как за ним смотрят. Мы за них переживаем. Всё-таки, если им там дома будет плохо, в приюте они всегда накормлены и присмотрены.
Люди часто віддають тварин самі. Хтось не може доглядати, хтось говорить, що собака погано гавкає і не служить. Тварини, що знайшли притулок в «Ковчезі» доброзичливі і прагнуть уваги. Кожен з мешканців «Ковчега» хоче ласки і радіє відвідувачам.
Людмила Гавриловна, працівник притулку «Ковчег»
Помощь нужна любая, и физическая, и финансовая, и питание. И крупы нам нужны, и сухой корм. У нас собаки едят два раза в день. Утром у них идет каша с мясом, вечером сухой корм. Кошки — три раза в день, но кошки — они более переборчивые. Собаки — проще немножко, питание нужно всегда.
Притулок — це не завжди ідеальне місце для проживання тварин, але вони вкрай необхідні — впевнена працівниця закладу. Саме тут за тваринками доглядають, їх люблять, і саме це місце є їх будинком
Людмила Гавриловна, працівник притулку «Ковчег»
Хочется попросить людей, которые не любят животных, пусть их не обижают. Просто пройдут мимо. А люди которые любят животных, они и так есть, и их очень много. Они их и кормят, и везде смотрят за ними, опекают.
(048)703-88-66, або (067) 948-52-51
Номер телефону для допомоги тваринам
Втім, одних зусиль працівників притулку мало. Допомогти тваринам не так дорого і не так складно. Досить просто приїхати, привезти мішок крупи і старі ковдри. Крім їжі, це можуть бути медикаменти або іграшки. Чим більше людей дізнаються про «Ковчег», тим більше шансів у кожного постояльця притулку отримати справжній будинок і люблячого господаря. Забираючи тварину з притулку, ви не тільки знаходите вірного друга, якому даруєте шанс на щасливе життя, але і подаєте гарний приклад іншим. Саме за участі небайдужих громадян проблема бездомних тварин з часом може вирішиться.