Ежедневно в Одессу приезжает около тридцати переселенцев, среди них есть люди с инвалидностью. Как им адаптироваться на Одесщине – вопрос номер один. Речь идет безусловно о месте их проживании. Например, санатории Одесщины, которые год назад открыли двери переселенцам, сегодня находятся на стадии банкротства. С проблемами переселенцев в Одесской области в рамках рабочего визита ознакомился Уполномоченный Президента Украины по правам людей с инвалидностью – Валерий Сушкевич.

Марина приїхали в Одесу у червні минулого року. Разом зі своєю 78-річною матір’ю, вони залишили свою домівку, через воєнні дії на Сході. Ось уже майже рік вони проживають у санаторії Куяльник, який сьогодні майже банкрот.

Марина Глущенко, переселенка из Луганска

У нас проблема единственная. За санаторий не платят. Долги миллионные, и никто нас держать здесь долго не будет. Поэтому у нас вопрос – куда нам дальше ехать.

У її рідному Луганську досі неспокійно. Зв’язку із рідними немає. Тому повертатись додому  — питання не стоїть. Вона як кажуть «коляс очник» із старенькою мамою… зараз шукають притулку. І таких як Марина багато. Мовою статистики, сьогодні 5 тисяч з половиною переселенців-інвалідів, людей з особливими потребами. Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич такі дані відмовляється сприймати. За його переконанням, цифра в рази більша – 60 тисяч. Валерій Сушкевич звертає увагу на розпорядження Президента України і на відповідний лист прем’єра стосовно вирішення проблем переселенців.

Валерий Сушкевич, Уполномоченный Президента Украины по правам людей с инвалидностью

З метою врегулювання проблем фінансування, тимчасового проживання інвалідів у будинках і закладах, пристосованих для проживання таких громадян, пропонуємо закриття витрат на проживання в тому числі на оплату комунальних послуг проводити громадянами… за рахунок коштів утримання грошової допомоги.  – ваш министр предложил ими самим все оплатить санаторію

Одеська область прийняла першого переселенця у березні минулого року. Розміщенням тоді займались 12 санаторій області, чотири серед яких сьогодні не розселені.

Ирина Маркевич, директор департамента соц. защиты ОГА

проблема не решена на сегодняшний момент у нас около тисячи человек в 4 в санаторіях осталось. Это Куяльник, сперансо и сна. Те санатории, которые не расселены

Заборгованість на сьогоднішній день  — понад 49 мільйонів гривень.

Ирина Викторовна, а скажите, сколько вы получили денег от центрального бюджета на компенсацію санаторіям?  — Перове постановление по Кримыу по 1 июля  — 9,83 млн. – Да, все правильно. 10, 68 – 4,13 …Еще что-то получили? – Нет, все, больше ничего.  – Понятно.

Зі свого боку Одещина вирішує питання забезпечення житлом переселенців, використовуючи різні способи. Як варіант, було розглянуто кілька таких об’єктів для проживання на території регіону.

Андрей Яцеленко, и.о. начальника управления по делам семьи и молодежи Одесской ОГА

Ми об їхали всю Одеську область, всі департаменти ОДА, ми заїхали в кожне село, місто. Ми обстежили 74 об’єкти, в кожному районі області. Знайшли тільки 46, які можуть бути пристосовані, і  я знаю, що ця інформація уже серед волонтерів, які спілкуються з Вами

Як налаштовані на такий хід подій самі переселенці, здогадатись не важко. Стомлені і морально, і фізично, кожен із них має своє бачення.

Марина Глущенко, переселенка из Луганска

Мы сейчас живет одним днем. Планов много, планы хорошие в голове. Но с ситуацией в стране они трудно осуществимы

Комментарии закрыты