В останній тиждень Одесу знову заполонили антисемітські графіті. Вони з’явилися в день фіналу Суперкубка України 21 липня, і поліція списала це на розгнузданих приїжджих футбольних уболівальників. Однак, вболівальники вже тиждень як поїхали, а написи продовжують з’являтися, причому навіть поверх колишніх, зафарбованих. У єврейській громаді Одеси вважають, що це вже не разовий порив антисемітської душі, а продумані і сплановані дії. Відзначимо, що сама єврейська громада зверталася із заявами і в поліцію, і в прокуратуру, і в СБУ — результатів ніяких. Крім нових написів. Головний рабин Одеси і Півдня України Авраам Вольф і голова Асоціації колишніх в’язнів гетто Роман Шварцман знову зафарбували написи. Через 70 років після Голокосту, людина, яка пройшла гетто, змушена була власноручно зафарбовувати свастику на стінах рідного міста, тому що органи охорони правопорядку ніяких інших варіантів припинення цього неподобства запропонувати поки що не можуть.

Болеслав Капулкін, прес-секретар єврейської громади Одеси

Вчера, на месте закрашенных надписей появились новые надписи и мы их опять закрасили. Конечно, мы пытаемся вместе со всеми привести в порядок, сделать так, чтобы его не уродовали эти надписи, но это, честно говоря, не дело обычных граждан. Для этого есть силовые структуры, которые должны найти всех, кто делает такие вещи.

Наші журналісти звернулись з офіційним запитом до Нацполіції України в Одеський області та чекають на відповідь відомства. Наша редакція слідкує за всіма подіями у місті та якомога швидко і об’єктивно повідомляє про них вам.

Комментарии закрыты