Іудейське свято Пурим святкують 14 і 15 числа місяця адара за єврейським календарем — в 2018 році свято випадає на 28 лютого — 1 березня, але, як і всі іудейські свята, Пурим починається напередодні з заходом сонця. Як в Одеській єврейській общині Хабад святкували початок Пуриму — дивиться в нашому сюжеті.

У цьому році 28 лютого ввечері настав святковий 14-й день єврейського місяця адара — початок свята Пурим, яке за найдавнішою традицією відзначають всі єврейські громади світу. В Одеській єврейській громаді Хабад свято почалося з дитячого карнавалу та інших веселих розваг: казкові та мультяшні герої, клоун та найсправжнісінькі хижі  і не дуже тварини. Діти різного віку, від самих-самих маленьких ще на руках у мамусь— раділи, грали, тупотіли, хто як міг. Адже в свято Пурим, яке триває 2 дні, треба гучними звуками заглушати ім’я Амана, який хотів знищити євреїв, але йому це не вдалось.

 

Історія чуда Пурима записана в Мегілат Естер. Цей свиток традиційно читається у синагозі протягом свята декілька разів на день.

 Авраам ВОЛЬФ, головний рабин Одеси і Півдня України

Когда мы читаем Свиток Эстер, то вообще не видим так Бога…и там не видно вообще никакого чуда…как будто все естественно…а на самом деле там огромное чудо: от уничтожения всего еврейского народа в один день до спасения …наша радость в том, что в этот день мы понимаем… Всевышний всегда там, где Его не видно… Он идет с нами, спасает нас, идет с нами вместе.

В Одеській єврейській громаді Хабад після дитячого свята дорослі разом з дітьми перейшли до читання Свитку або Мегілату Естер. Пурим відзначають на згадку про порятунок євреїв від повного знищення за часів царя АгашверОша, який правив Перською імперією приблизно в V столітті до н. е. АгашверОш взяв за дружину прекрасну Естер, не знаючи про її єврейське походження. Його міністр Аман замислив знищити всіх євреїв Персії, датою розправи було вибрано 13 число місяця адАр. Дату обрали за допомогою жеребкування — «пур», чому свято і отримало назву «Пурим». Знищення вдалося уникнути завдяки дружині царя Естер, яка розповіла АгашверОшу про своє єврейське походження і про свій народ. Міністр Аман потрапив в опалу і був страчений. Старозавітну історію Естер читали в одеській синагозі ввечері 28 лютого — в атмосфері радості, веселощів, карнавалу, а на словах про Амана гнівно стукали трещітками і тупотіли ногами, заглушаючи його ім’я і тим самим як би стираючи його.

Комментарии закрыты