За один тільки 2016 рік управлінням реклами було винесено 7038 приписів про усунення існуючих порушень і майже 29 млн. гривень надійшло до бюджету Одеси, як плата за тимчасове користування місцями для розміщення реклами. Під час апаратної наради 19 червня, мер міста особливу увагу приділив загальному порядку на вулицях і будівельним компаніям, які нажаль не хочуть йти на зустріч міській владі і продовжують розміщувати свою рекламу.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
В стране люди живут по законам и избранных или тех кому можно наплевать на законы Украины и на требования органов местной власти — нет. Но у нас, к сожалению, есть такая компания, которая наплевательски относится к нашим правилам размещения рекламы и так далее и так далее. Я говорю сейчас о размещении рекламы по Жемчужинам. Вот этих, сколько там, 42 казармы уже построили? Но их называют ещё — «жемчужины». Практически все строители в нашем городе пошли на встречу городской власти и без лишних споров убрали свою рекламу с домов. Одна компания, которая не хочет этого делать и не сделала до сих пор этого. Это компания Кадор.
В рамках програми «Електронне відкрите місто» був організований загальний електронний доступ до стаціонарних рекламних конструкцій, розміщених в Одесі. Сучасні умови дозволяють будь-якому одеситу бути в курсі того, хто є власником тієї чи іншої вивіски, реєструвати їх самостійно і в цілому бачити як змінюється зовнішній вигляд будівель. На сайті Управління реклами міськради можна побачити інтерактивну карту, доступ до якої людина отримує після реєстрації.
Находясь в городе инспектор обнаруживает незаконную рекламную конструкцию. Он тут же, в планшете или приложении выбирает вид это конструкции, классифицирует эту конструкцию на месте. Владельца конструкции устанавливает на месте, всё это описывает сразу же у себя в планшете: размеры конструкции, адрес её. Одновременно, проверяется конструкция по существующей базе — законна или незаконна эта конструкция.
Далі, за лічені секунди формується акт фіксації, що супроводжується фотографіями, а на його підставі створюється припис із зазначеними недоліками реклами. І, протягом 5 робочих днів, якщо підприємець не реагує на припис, до незаконного об’єкту підключається вже демонтажна служба. Надалі. подібну карту планують розробити для малих архітектурних форм, лікарень і пам’ятників Одеси.