Блокада Донбасу — події, за якими, затамувавши подих, спостерігають мільйони українців. Хтось її підтримує, хтось засуджує, проте всі погоджуються: сьогодні торгова блокада територій, що не підконтрольні Києву, впливає на життя кожного.
25 січня: початок блокади
25 січня цього року з ініціативи ветеранів АТО та окремих народних депутатів, було розпочато торгову блокаду Донбасу, про яку тільки й будуть безперервно говорити наступні кілька місяців. Незважаючи на обурення з боку влади та частини населення, добровольці не збирались припиняти свої дії — і були готові до будь-якого розгону.
Події березня: розгони та засідання РНБО
Самі розгони дійсно відбувались: Служба безпеки України та поліція не одного разу розганяли блокувальників. Однією з найгучніших подій став конфлікт між поліцією та активістами блокади, що відбувся 14 березня на блокпосту біля Слов`янська. В ньому приймав участь народний депутат Володимир Парасюк. А сама подія викликала великий резонанс у Верховній Раді України. З 1 березня влада так званих ДНР та ЛНР провела «націоналізацію» українських підприємств, що розташовані на окупованих територіях. У відповідь на екстреному засіданні Ради безпеки та оборони було офіційно заборонено переміщення вантажів на непідконтрольні Києву території. Виключення склали тільки гуманітарні вантажі.
Блокада Донбасу: хто винен і що робити?
Незважаючи на офіційне впровадження блокади окупованих бойовиками районів Донецької та Луганської областей, українська влада все ж таки звинувачує добровольців у підриві економіки України. Як вплине останнє рішення РНБО на ситуацію на сході України — можна буде побачити лише з часом.