Музей — це не нудно! Для того, щоб заохотити дітей — та власне і дорослих —  частіше  в них бувати, в Одесі створили проєкт «Скринька музейного знавця».   Це три відомі настільні гри та размальовка — в кожній можна знайти зображення експонатів, які зберігаються в провідних одеських музеях: художньому, археологічному, західного та східного мистецтва, історико-краєзнавчому, а також особистих колекцій Блещунова.

Юлія Бердіярова, автор правил гри
Це все такі знайомі ігри і з дитинства, які ми адаптували до музейної теми аби діти, які ще не були в музеях, мали більшу мотивацію піти до музей та побачити це все вживу.
Вони як справжні музейщики можуть зібрати власну колекцію музею, ось наприклад лото, там ціль в тому, що ти можеш зібрати власну колекцію музею, тобто дитина може відчути себе таким крутим музейщиком. І це на нашу думку робить музей менш жахливим , менш такими складними і робить музей відкритим і цікавим для дитини, бо діти це наше майбутнє.

Як розповіли організатори, рік тому Благодійним фондом «Друзі музею» був створений квест-путівник «Карта музейного знавця».  Проходячи квест, діти мали змогу відвідати 11 одеських музеїв та виконати нескладні завдання. Переможці — отримували дипломи, а розроблені наразі ігри — подарунки для них. Кожна представлена у кількості ста штук, 50 отримають учасники, які пройшли  квест, а  ще 50 будуть передані до музеїв.

Ольга Лапшина, кореспондент
Ось така картина художника Хруцького знаходиться в експозиції Одеського художнього музею. Діти можуть зібрати експонат, що був намальований в середині 19 сторіччя як звичайний пазл. Голова, хвостик, готово.

Ганна Шебінська, учасниця заходу
Я поиграла в пазлы, и в «Мемори гейм» мне очень понравились эти  игры и я очень хочу, чтобы у меня дома тоже были такие игры.
Я узнала экспонаты из музея Западного и Восточного искусства в игре мемори «Мемори гейм! , еще многи экспонаты я узнала просто перечислять это будет долго.

Інна Білоус, співзасновник БФ «Друзі музею»
Здесь есть такие правила: спробуй гру навпаки, придивись до світу навколо, монохром, стікерпак у нас тоже в виде раскрасок. То есть мы хотим, чтобы каждый из детей принес что-то свое в каждую из работ, при этом здесь есть референсы на то, как выглядит эта работа в музеи. Ну самое главное, что конечно ребенок, разукрасив такую работу, потом будет про-другому приходить в музей и искать ее , потому чсто это уже будет что-то личное история.

Організатори стверджують, що тираж буде збільшено.  Ігри планують продавати в Одеському художньому музеї, а виручені кошти підуть на розвиток подібних проєктів.
Також макети розроблених ігор організатори передадуть до музеїв-учасників, щоб їх могли використовувати.

Комментарии закрыты